Trafił do aresztu za posiadanie ponad 1,5 kilograma amfetaminy

394

Autor: KPP

Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, a następnie zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który posiadał ponad 1600 gramów białego proszku. Badanie testerem narkotykowym wykazało, iż jest to amfetamina. Na wniosek prokuratora, sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadząc rozpoznanie środowiska przestępczego,podejrzewali, iż 40-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Ustalili gdzie mężczyzna przebywa i w dniu 30 listopada 2020 roku w rejonie ulicy Orzeszkowej w Tomaszowie Mazowieckim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd którym się poruszał. Mężczyzna podczas działań prowadzonych przez kryminalnych przy wsparciu mundurowych z drogówki, zachowywał się nerwowo. Okazało się, że nie posiadał on nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie ukarany został 500 złotowym mandatem, a osobowe audi, którym się poruszał zholowano na policyjny parking.

Ponadto miejscowy prokurator na wniosek kryminalnych zaangażowanych w działania, wydał postanowienie o przeprowadzeniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego do kontroli mężczyzny. W działaniach udział wziął również policyjny przewodnik z psem służbowym wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Ten szybko wywęszył i wskazał miejsce ukrycia plastykowego pojemnika z pieniędzmi i torbą, wewnątrz której znajdowała się duża ilość białego proszku. Zabezpieczony proszek poddano badaniu narkotesterem i zważono. Łącznie w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 1600 gramów amfetaminy, prawie 2 gramy marihuany i ponad 10 tysięcy złotych w gotówce. Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do prokuratury gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, sąd wobec 40-letniego tomaszowianina zastosował na najbliższe trzy miesiące tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.