Powiatowy Mikołaj obdarował dzieci w szpitalu i domach dziecka

377

Autor: Starostwo Powiatowe

W poniedziałek, 7 grudnia 2020 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste przekazanie paczek dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, Domu Dziecka „Słoneczko” i Pogotowia Rodzinnego oraz dla wszystkich dzieci, które tego dnia przebywały na Oddziale Pediatrycznym w tomaszowskim szpitalu.

Każdego roku w mikołajki  przedstawiciele Starostwa Powiatowego odwiedzali Oddział Pediatryczny, gdzie przebywali mali pacjenci i domy dziecka, wręczając dzieciom prezenty. W tym roku, niestety, z powodu pandemii, przekazanie upominków odbyło się inaczej. Do siedziby Starostwa zaproszeni zostali dyrektorzy Rodzinnych Domów Dziecka, Domu Dziecka „Słoneczko” i Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

 „Święty Mikołaj – biskup, żył na przełomie III i IV wieku w miejscowości Mira i był znany przede wszystkim z tego, że pomagał wszystkich potrzebującym, wszystkim ludziom, którzy przychodzili do niego prosząc o pomoc, starał się pomóc. W sposób szczególny starał się pomagać i obdarowywać dzieci i ta tradycja przetrwała przez kolejnych kilkanaście wieków,

w związku z tym, tak jak co roku, staramy się w sposób symboliczny przygotowywać w ramach Zarządu Powiatu, Rady Powiatu Tomaszowskiego, upominki  dla dzieci, które są w Rodzinnych Domach Dziecka, prowadzonych przez powiat tomaszowski, Dom Dziecka Słoneczko, a także te dzieci, które w obecnym czasie po prostu są w szpitalu na Oddziale Dziecięcym.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski.

W imieniu dzieci, które leczą się w tomaszowskim szpitalu, paczki odebrali: dr n. med. Wiesław Chudzik – Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia i dr n. med. Aneta Czupryniak – ordynator Oddziału Pediatrycznego.

„6 grudnia  to dzień, na który czekają wszyscy i mali, i duzi. Mali mają ten przywilej, że Mikołaj dla nich przewiduje niespodzianki i upominki.  Dorośli muszą sobie wyjątkowo zasłużyć, napisać list i bardzo się starać i okazuje się, że nie do każdego dorosłego Mikołaj przybywa. Jest mi ogromnie miło, że w gronie Zarządu Powiatu mogę przywitać wszystkich tu obecnych, będących w tym momencie po drugiej stronie kamery, a są wśród nas opiekunowie,  jest pan prezes,  ponieważ mikołajowe prezenty adresowane są do dzieciaków,  do tych dzieciaków, nad którymi powiat w sposób wyjątkowy sprawuje swoją pieczę.

  Myślę, że jest to po raz pierwszy i mam nadzieję ostatni, sytuacja, kiedy my nie jedziemy do rodzinnych domów dziecka, do domu dziecka, do szpitala, tylko do nas przyjechali opiekunowie dzieciaków, żeby zachowując, niestety, dystans, dzieciaki nie musiały oglądać Mikołaja w maseczce.” – powiedziała Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu.

„Chciałbym przed Państwem się pokłonić w imieniu całego Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, ponieważ Państwo wykonujecie olbrzymią, tytaniczną pracę. To Państwo przez 24 godziny opiekujecie się dziećmi i bierzecie za nich pełną odpowiedzialność,  nie jesteście w pracy zdalnej. Bardzo gorąco za to Państwu dziękuję.

 A tym dniu dzisiejszym, w tym specjalnym dniu,  mikołajkowym, z okazji świętego Mikołaja chcielibyśmy życzyć Państwu wytrwałości, wytrwałości i radości z tej pracy, trudnej pracy z dziećmi.” – za pracę na rzecz dzieci podziękował Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu.