Paweł Lenarcik bramkarzem Miedzi!

537

Autor: www.miedzlegnica.eu

25-letni Paweł Lenarcik dołącza do drużyny Miedzi! Bramkarz, który występował ostatnio w GKS Bełchatów, jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w Fortuna 1 Lidze. Z legnickim klubem związał się 3,5-letnią umową.

Paweł Lenarcik jest wychowankiem Mazovii Tomaszów Mazowiecki, z której w 2011 trafił do juniorskiego zespołu GKS-u Bełchatów. Mierzący 189 cm wzrostu golkiper, mimo stosunkowo młodego wieku, może pochwalić się już bardzo dużym doświadczeniem – na poziomie Fortuna 1 Ligi oraz II ligi rozegrał już aż 138 spotkań.

W bieżącym sezonie w zespole „Brunatnych” wystąpił we wszystkich 17 meczach ligowych, w tym w pojedynku z Miedzią Legnica. Mimo sporej przewagi optycznej i licznych sytuacji bramkowych legniczanie nie zdołali pokonać wówczas znakomicie spisującego się w tym meczu golkipera. W innych spotkaniach Lenarcik swoimi interwencjami także wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki. Na poziomie Fortuna 1 Ligi to jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji.

– Cieszę się, że Miedź się po mnie zgłosiła i będę mógł pokazać się w Legnicy szerszej publiczności. Praktycznie dziesięć ostatnich lat spędziłem w Bełchatowie. Teraz mogę zmienić otoczenie i pokazać, że jesteśmy w stanie zrobić coś więcej w Legnicy. Moim celem jest systematyczne bronienie bramki Miedzi, a co będzie w najbliższych miesiącach, to zobaczymypowiedział Paweł Lenarcik po podpisaniu kontraktu z Miedzią.  

Paweł witamy w Miedzi i życzymy powodzenia w zielono-niebiesko-czerwonych barwach!