Tragiczny wypadek w Wiadernie

492
Foto KPP

Autor: KPP

Tomaszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do jakiego doszło w Wiadernie w gminie Tomaszów Mazowiecki. W wyniku zdarzenia, mimo udzielonej pomocy medycznej śmierć poniósł 51-letni pieszy. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych.

14 grudnia 2020 roku kilkanaście minut po godzinie 17:00, dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wiaderno, gdzie natychmiast skierował patrol RPI oraz ruchu drogowego. Na miejscu policjanci zastali 27-letkę, która w momencie zdarzenia kierowała osobową toyotą oraz leżącego na chodniku, nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i do czasu przyjazdu karetki pogotowia kontrolowali jego czynności życiowe. Zespół ratownictwa medycznego  po udzieleniu niezbędnej pomocy na miejscu, przewiózł 51-latka do szpitala w Tomaszowie. Niestety na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Pracujący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, iż 27-latka  poruszała się od ulicy Ludowej w Tomaszowie w kierunku ulicy Dąbrowskiej. Jadąc przez Wiaderno najechała na leżącego na jezdni w miejscu nieoświetlonym i niewyposażonego w elementy odblaskowe 51-latka. Kierująca toyotą była trzeźwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

PAMIĘTAJMY!

Bycie bezpiecznym równa się z tym, że jesteśmy widoczni. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie czy to, zawieszki, opaski, kamizelki bądź też torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków. Im niżej umieścimy odblask tym wcześniej zostanie on zauważony przez kierowcę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za brak elementu odblaskowego grozi mandat do 100 złotych.