Z podwórka na bieżnię, czyli mała olimpiada w lodowej scenerii

68

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z PKN Orlen organizuje na terenie całej Polski sportowe wydarzenia dla dzieci pod nazwą „Z podwórka na bieżnię” pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 15 grudnia aż 120 dzieci w wieku od 8 do 12 lat miało okazję poczuć namiastkę olimpijskich emocji w ramach bezpłatnych warsztatów z gwiazdami lekkiej atletyki.

Arena Lodowa była gospodarzem ostatniej w tym roku imprezy tego cyklu. 15 grudnia  w godzinach popołudniowych aż 120 dzieci w wieku od 8 do 12 lat miało okazję poczuć namiastkę olimpijskich emocji. Gość specjalny Marcin Nowak – szef polskiej misji olimpijskiej, rozpalił znicz olimpijski pochodnią, którą na Olimpiadzie w Londynie niósł uroczyście Artur Partyka reprezentujący Polskę w skoku wzwyż.

Młodzi uczestnicy mieli okazję możliwość obejrzenia filmu z największymi osiągnięciami polskich lekkoatletów i otrzymać cenne wskazówki od doświadczonych reprezentantów Polski. Następnie rozpoczęły się ćwiczenia z mistrzem w formie stacji lekkoatletycznych. Najbardziej emocjonująca okazała się rywalizacja sztafetowa, w której uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce.