Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju dotarła do Tomaszowa

229

Autor: Urząd Miasta

20 grudnia 2020 Harcerze Hufca ZHP Tomaszów Mazowiecki w Sanktuarium św. Antoniego przekazali Betlejemskie Światło Pokoju organom administracji publicznej, szkołom oraz innym instytucjom aby kontynuować tradycję przekazywania Światełka prosto z Betlejem.

Jak co roku w okresie przedświątecznym tomaszowscy harcerze odbierają Światło Pokoju z Archidiecezji Łódzkiej, kontynuując sztafetę prosto z Betlejem – żeby ostatecznie mogło zapłonąć w domach każdego zainteresowanego. W tym roku, z powodu obecnej sytuacji pandemicznej niemożliwe było samodzielne rozniesienie go po instytucjach. Właśnie z tego powodu przekazanie światełka odbyło się w jednym Sanktuarium. Stamtąd odebrali go przedstawiciele m.in. Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, I LO im. Jarosława Dąbrowskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ZSP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, czy Archidiecezjalnej Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Trafiło również ono do pobliskich parafii, skąd mogą odbierać je mieszkańcy. Akcje w naszym Hufcu koordynował druh drużynowy 15 Tomaszowskiej Drużyny Harcerskiej „Dziewięć Sił” – odkrywca Łukasz Popielec-Nowicki.

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.