Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje dane – twoja sprawa

89

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka w celu podniesienia kompetencji nauczycieli oraz kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej już XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa”. Zorganizowaliśmy liczne zajęcia, na których dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w sieci oraz zapoznały się ze znaczeniem ochrony danych osobowych.
Mamy nadzieję, że także rodzice mogli dowiedzieć się czegoś, co pozwoli im na bezpieczniejsze poruszanie się w wirtualnym świecie. Ten właśnie świat zaskakuje nas nowymi osiągnięciami, nowinkami technicznymi oraz rozwiązaniami IT, które ułatwiają nam życie. Jednak pośród nich czają się nowe niebezpieczeństwa, na które warto być przygotowanym. I właśnie dlatego przystąpiliśmy do programu „Twoje dane – twoja sprawa”.

W ramach projektu nasi uczniowie zaangażowali się w różne akcje promujące dobre rady jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie. Uczniowie klasy 5A oraz 8B przeprowadzili zdalne spotkanie z klasami 1-3. Młodzieżowe podejście do sprawy zachwyciło naszych najmłodszych podopiecznych. Szerzenie wiedzy o potrzebie zabezpieczania naszych danych osobowych nie tylko w sieci, ale również w życiu codziennym nie byłoby możliwe, gdyby nie nasza Pani Sekretarz-Ewelina Michalska. Pani Sekretarz poświęciła swój czas, aby z zaangażowaniem przeprowadzić pogadanki wśród naszych uczniów. Zadbała o ciekawą formę spotkanie organizując losowy quiz. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą i utwierdził nas w przekonaniu, że są w stanie zadbać o swoje dane osobowe, bo wiedzą jak.

Momentem najważniejszym dla naszych najmłodszych podopiecznych był konkurs plastyczny pt.:” Dobre rady jak bezpiecznie poruszać się w Internecie”. Wychowankowie zachwycili nas swoimi pomysłami i wykonaniem prac. Komisja miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Poniżej przedstawiamy wyniki i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział:

I MIEJSCE

MARIA RUMIŃSKA – 1A

JAKUB FAJFER – 2B

II MIEJSCE

MARIA MELON – 2B

JULIA JACKIEWICZ – 3A

III MIEJSCE

DARIA NADZIKIEWICZ – 1A

FRANCISZEK SMEJDA – 1A

WYRÓŻNIENIE

MICHALINA GONCIARZ – 1B

KAMIL KRZYŻANOWSKI – “0”

NADIA KRZYŻANOWSKA – 3B

NILA SZULC – 1A

ALEKSANDER LEGĘCKI – 1A

JULIA RADOMSKA 2A

ADAM HUMENIUK 1A