Tropem Wilczym – Biegniemy oddać krew!

474

Autor: Urząd Miasta

IX edycja Tropem Wilczym –  Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych trwa!  Sam bieg z powodu pandemii wystartuje 16 maja i odbędzie się w nieco zmienionej formie. Natomiast w ramach tegorocznej edycji biegu od 16 lutego do 1 marca można oddawać krew w ramach ogólnopolskiej akcji zbierania osocza i krwi. Zbiórka krwi na hasło „Tropem Wilczym” przeprowadzona zostanie w wybranych ośrodkach krwiodawstwa w całej Polsce, także w Tomaszowskim Centrum Zdrowia.

W ten sposób można uczcić pamięć o tych, którzy oddawali za nas krew dzieląc się swoją a tym samym czynnie uczestnicząc w dziele ratowania życia i zdrowia innych. 

Dawcą krwi, bez uszczerbku na własnym zdrowiu może zostać prawie każdy zdrowy, dorosły człowiek. Centra krwiodawstwa są przystosowane do aktualnych wymogów sanitarnych gwarantując bezpieczny udział w zbiórce krwi!

Na odzew tej zbiórki czekają dzieci, dorośli, ofiary wypadków i ci, którym regularne zabiegi i transfuzje planowane ratują życie i zdrowie. Akcja organizowana w partnerstwie z Narodowym Centrum Krwi.

Punkt pobrań krwi:

TOMASZOWSKIE CENTRUM ZDROWIA
97-200 TOMASZÓW MAZOWIECKI
ul. JANA PAWŁA II 35
TEL. 44 724 08 07, 667 953 966

Godziny rejestracji:

Wtorek           8:00-10:30    
Środa             8:00-10:30
Piątek            8:00-10:30

Szczegóły akcji na profilu FB https://www.facebook.com/TropemWilczym i stronie https://tropemwilczym.org