Policjanci zabezpieczyli ponad 40 kilogramów krajanki

482

Autor: KPP

Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili w na jednej z posesji w gminie Inowłódz, tytoń bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400 kilogramów krajanki. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT wstępnie oszacowano na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, właścicielom kontrabandy może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy,  ustalili, że na posesji w gminie Inowłódz może znajdować się nielegalny tytoń.

Policjanci szybko potwierdzili te informacje, zjawiając się pod ustalonym wcześniej adresem. W pomieszczeniu starego, niedziałającego już młyna znaleźli kartonowe pudła, w których znajdowała się krajanka tytoniowa o wadze ponad 400 kilogramów. W sprawie zatrzymano 47-letnią kobietę i 46-letniego mężczyznę, którzy usłyszeli zarzuty przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Taka ilość kontrabandy mogła po wprowadzeniu do obrotu spowodować straty Skarbu Państwa na łączną kwotę przekraczającą 200 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają teraz skąd pochodziło zabezpieczone mienie. W świetle obowiązujących przepisów podejrzanym może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysokie kary finansowe.