Inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

373

Autor: KPP

Już po raz piąty, z inicjatywy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja informacyjno – edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą i terenach przywodnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Partnerem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.

Inauguracja akcji nastąpi w dniu 25 czerwca 2021 roku na terenie ośrodka Legionowskiego WOPR  w godzinach 10:30 – 13:00. Do współpracy przy organizacji tego wydarzenia zaproszono Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie, Komendę Powiatową Policji w Legionowie, Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Państwową Straż Pożarną w Legionowie. Do udziału zaproszono także Starostę Legionowskiego oraz Wójta Gminy Nieporęt.

Podczas inauguracji, w której będą uczestniczyły dzieci z przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej, zaplanowano wspólne działania informacyjno – edukacyjne oraz promocyjne, w tym wystawienie stoisk profilaktycznych, organizację konkursów wiedzy, pokazy ratownicze, pirotechniczne, naukę pierwszej pomocy, fachowy instruktaż służb oraz inne atrakcje.

Wszystkim odpoczywającym w czasie tegorocznych wakacji nad wodą, jak i w górach, życzymy udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.