Podsumowanie działań „Prędkość” na terenie powiatu tomaszowskiego

591

Autor: KPP

Policjanci ruchu drogowego z tomaszowskiej komendy, tak jak policjanci na terenie całego kraju, prowadzili wczoraj wzmożone kontrole prędkości. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadamianie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tomaszowskiej komendy,  przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu radarowych mierników prędkości. Łącznie skontrolowali 60 pojazdów i ujawnili 50 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości oraz 14 innych wykroczeń. Trzech kierowców straciło prawo jazdy za naruszenie przepisu przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

 Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze. Również do kierowców – zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia – a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.