Sztuka w Centrum

426

Autor: MCK

Za nami kolejna już impreza z cyklu letnich wydarzeń kulturalnych „To masz w Tomaszowie” organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. W sobotę, 21 sierpnia park Bulwary zamienił się w miejsce działań artystyczno-kulturalnych. W ramach wydarzenia „Sztuka w Centrum” zarówno najmłodsi, jak i starsi mogli kreatywnie spędzić wolny czas i zdobyć nowe umiejętności.

Głównym punktem imprezy były warsztaty malarstwa muralowego, które zostały poprowadzone przez artystów z województwa łódzkiego – Jarosława Szewczyka, Marcina Jaszczaka, Aleksandrę Dębiec, Marcina Stańca (jednocześnie instruktora MCK) oraz Joannę Dobrzyńską. Z ich pomocą młodzież stworzyła inspirujące dzieła w nurcie street artu. Wystarczyła farba, pędzle i twórczy zapał, aby w przestrzeni miejskiej powstała wyjątkowa galeria sztuki.

Nie zabrakło też artystycznych atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o nich zorganizowano strefę graffiti. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością w malowaniu kredą, flamastrami i farbami na różnym podłożu – od kartonów i tablic po folię stretch rozciągniętą między drzewami. Choć nie było to malarstwo muralowe, powstały ciekawe abstrakcje i malunki.

W drugiej części wydarzenia odbył się pokaz tańca w wykonaniu tancerek z tomaszowskiego Studia Tańca Sportowego Kobos Dance oraz koncert Pawła Lipskiego „Nowatora”, polskiego rapera, wokalisty, autora tekstów i kompozytora. Muzyk zaśpiewał swoje najbardziej znane utwory, a w międzyczasie zachęcał publiczność do wspólnego tańczenia. Na zakończenie fani mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystą.

Murale, które powstały w ramach wydarzenia „Sztuka w Centrum”, można zobaczyć w parku Bulwary, a na stałe zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych Miejskie Centrum Kultury zaprasza od października. We wrześniu odbywać się będą zajęcia otwarte. Szczegóły wkrótce.