Ceramika Paradyż na II Festiwalu Płytki Ceramicznej w Opocznie

676

W ubiegłą sobotę, 21 sierpnia, odbyła się druga edycja Festiwalu Płytki Ceramicznej w Opocznie, będącego jednocześnie finałem profilaktycznych wakacji w Gminie Opoczno. W ramach tego wydarzenia miasto zorganizowało m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, jarmark ceramiczny, wystawy i koncerty. Na festiwalu nie mogło zabraknąć Ceramiki Paradyż, która zaplanowała dla uczestników liczne atrakcje.

Tegoroczny Festiwal Płytki Ceramicznej to druga już odsłona organizowanego przez władze miasta Opoczno wydarzenia, mającego na celu kultywowanie dziedzictwa ceramicznego. Festiwal został podzielony na kilka bloków tematycznych. Pierwsza część odbyła się nad opoczyńskim zalewem, gdzie uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Natomiast w okolicach Miejskiego Domu Kultury odbył się jarmark ceramiczny, a mieszkańcy i goście mogli skorzystać z wielu atrakcji w strefach wystawowych i zabaw. Wieczorem na scenie przed opoczyńską publicznością zaprezentowali się znani artyści.

Jako firma odpowiedzialna społecznie nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu. To właśnie w Opocznie powstał nasz pierwszy zakład produkcyjny, to w tym mieście rozpoczęła się 32 lata temu nasza przygoda inspirowania pięknem. Na przestrzeni tych wszystkich lat wypracowaliśmy swoją markę, wzornictwo i jakość rozpoznawalną na całym świecie. Choć nieustannie się rozwijamy, nasze przywiązanie do tradycji i miejsca, w którym mamy korzenie, pozostaje niezmienne. Dlatego też z prawdziwą radością angażujemy się w różne inicjatywy, które wnoszą ogromną wartość w życie lokalnych społeczności – powiedział Tomasz Popielawski, Rzecznik Prasowy Ceramiki Paradyż.

Podczas festiwalu Ceramika Paradyż w strefie wystawowej zorganizowała m.in. warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych, podczas których wspólnie malowano płytki ceramiczne i tworzono wzory na koszulkach. Efekt tych prac można było zaprezentować na wykonanej ściance do zdjęć, a następnie zabrać do domu. Co więcej, odwiedzający goście i pracownicy mogli wziąć udział we wspólnym wyklejaniu mozaiką dużej donicy, której ułożony wzór nawiązywał bezpośrednio do miejsc związanych z Opocznem. Firma zaprezentowała także swoje najnowsze wdrożenia produktowe. Wielkoformatowe slaby ceramiczne z setu Monumental o imponujących rozmiarach 120×280 cm oraz płytki zaprojektowane we współpracy ze światową ikoną mody, Gosią Baczyńską.

kolei w strefie zabaw powstały piękne portrety wykonane przez karykaturzystę, a najmłodsi mogli czerpać radość z zaplatania warkoczyków, robienia tatuaży i zabaw na eurobungee oraz bajkowych, dmuchanych zjeżdżalniach.

Atmosfera w przygotowanych przez nas strefach była fantastyczna. Wierzymy, że każdy znalazł coś dla siebie, a my zgodnie ze swoją misją, po raz kolejny zainspirowaliśmy przybyłych gości pięknem polskiego wzornictwa ceramicznego, pięknem naszego regionu i pięknem dzielenia się ze sobą uśmiechem i cudownymi chwilami- dodał Tomasz Popielawski.