Życie po II Liceum

256

Autor: II LO im, Stefana Żeromskiego

W naszym cyklu spotkań z absolwentami uczniowie głównie klas menedżerskich mieli dziś możliwość poznania i porozmawiania z absolwentem klasy matematyczno-fizycznej z rocznika 2010, Mateuszem Broniarkiem, wychowankiem pana profesora Krzysztofa Guraka. Mateusz obecnie mieszka w Szwecji dlatego jesteśmy tym bardziej wdzięczni za wygospodarowany dla nas czas.

Zadaniem gości podczas odwiedzin w naszej szkole jest dzielenie się doświadczeniami oraz informacjami na temat tego, czego sami chcieliby dowiedzieć się będąc uczniami liceum, a nade wszystko zainspirowanie swoich młodszych kolegów swoimi sukcesami.

W „Życiu po II LO” Mateusz opowiedział nam o studiach na budownictwie, oraz programie Erasmus w Portugalii, który zmienił jego życie. Mówił o rodzinie, tej w Tomaszowie i swojej własnej, którą założył z Hidają dwa lata temu. Było o emigracji, o podróżach, szansach, które wykorzystał i o planach na bliską i daleką przyszłość.

Nasi uczniowie zostali zachęceni do robienia tego co sami chcą, a nie ich rodzice czy otoczenie, które przygotowuje młodsze pokolenie do życia w przyszłości, której nie znają opierając się na doświadczeniach z przeszłości, której już nie ma. Robiąc to co kochają, robią to lepiej i wtedy mają szansę przyciągać do siebie ludzi i okazje, których się nie spodziewali. Mateusz zachęcał do doceniania uroków Polski, ale także do podróży i poznawania wielkiego świata. Erasmus i podróże autostopem pomogą w pokonaniu barier finansowych każdemu, kto jest gotów wyjść ze swojej strefy komfortu. Słuchacze zachęceni zostali do zadbania o swoje finanse jak najwcześniej, to znaczy już teraz.

W ostatniej części spotkania nasz gość odpowiedział na kilka pytań dotyczących wspomnień z II LO i tego czego się tu nauczył, studiów oraz różnic kulturowych, których doświadczył podróżując, czy mieszkając w Szwecji. Po zakończonej części oficjalnej był też czas na odpowiedzi na pytania w mniejszym gronie.

Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z Mateuszem. Zapraszamy do nas jeszcze.