Wyrafinowana mozaika

250

Dzięki dostępowi do wszelkich kolorów, kształtów i faktur mozaiki, możesz tworzyć najróżniejsze i najbarwniejsze kompozycje. Jeśli jednak zależy Ci na elegancji w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu, zastanów się, czy nie wybrać mozaiki w odcieniach złota, bieli lub czerni. Możesz także połączyć te trzy barwy, tworząc niesamowicie nowoczesny, a zarazem dystyngowany klimat, który z pewnością będzie wyróżniał pomieszczenie.

Mozaikowy złoty przepych

Kolor złoty od zawsze kojarzy się z klasą i szykiem. Złotą mozaikę, (znajdziesz ją tutaj: https://imozaiki.pl/collections/zlota-mozaika) z powodzeniem możesz uzupełnić o elementy w barwach brązu, beżu czy szarości. Doskonale pasuje ona również do marmuru, bazaltu, bądź piaskowca. Efekt, który uzyskasz przez łączenie tych kolorów i materiałów, z pewnością Cię zachwycą. Złota mozaika dodaje wnętrzom niezwykłej elegancji. Zdobiąc nimi pomieszczenie, trzeba jednak pamiętać o umiarze. Przesadzając z ilością zamiast wyrafinowanego wnętrza powstanie zwykły kicz, który zamiast zachwycać, będzie przerażał. Złote mozaiki mogą być zarówno matowe, jak i błyszczące. Do Ciebie należy wybór, która opcja lepiej podkreśli wnętrze.

Ponadczasowa szachownica

Mozaiki cieszą się coraz większą popularnością. Można wykorzystać je do ozdoby nie tylko w pomieszczeniach, ale i na zewnątrz. Na rynku niewielkie płytki dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Najpopularniejsze są klasyczne białe (https://imozaiki.pl/collections/mozaika-biala) albo czarne. Obie wersję mozaiki w połączeniu z interesującymi dodatkami mogą całkowicie odmienić wnętrze. Pomimo dostępu do różnorodnych połączeń barw, najczęściej wykorzystuje się połączenie czerni (https://imozaiki.pl/collections/mozaika-czarna) i bieli. Można stworzyć z nich nie tylko ponadczasową szachownicę, ale także inne ciekawe aranżacje. Te dwa kontrastujące ze sobą kolory z pewnością nadadzą wnętrzom klasycznego wyglądu, ale mogą także pozytywnie zaskoczyć – wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na wykończenie pomieszczenia.

Złoto, biel i czerń – połączenie idealne

Coraz częściej można spotkać się z połączeniami najróżniejszych barw. Mozaikę możesz stworzyć ze złotych, białych i czarnych płytek. Takie połączenie nada wnętrzom świeżości, ale także klasycznej elegancji. Nie muszą one dominować w pomieszczeniu – wystarczy, że będą delikatnym akcentem, na przykład tworząc dekorację na ścianie. Możesz pomalować ją na kolor, pasujący do odcieni mozaiki, a następnie uzupełnij ją o mozaikowe dekory. Doskonale nadadzą się także do ozdoby wnęk.

Mozaika to doskonały sposób, żeby odmienić swoje wnętrze. Jeśli chcesz stworzyć eleganckie pomieszczenie, to warto postawić na niezawodne połączenie złota, czerni i bieli. Wprowadź niewielkie płytki do swojego domu i ciesz się niesamowitą aranżacją.