Memoriał Bokserski im. Jana Szczepańskiego

116

Autor: Gmina Lubochnia

W sobotę 18 września 2021 r. odbył się w Lubochni Memoriał Bokserski im. Jana Szczepańskiego. Inicjatorem wydarzenia był Wójt Gminy Lubochnia Piotr Majchrowski. Pomysł organizacji turnieju bokserskiego upamiętniającego mieszkańca naszej gminy – mistrza olimpijskiego z Monachium, pojawił się już w momencie nadania panu Janowi Szczepańskiemu tytułu Honorowego Mieszkańca Gminy Lubochnia. Działania prowadzące do jego realizacji nabrały tempa wiosną tego roku, kiedy to 25 maja 2021 r. został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy partnerskiej przy organizacji Memoriału Bokserskiego im. Jana Szczepańskiego w Lubochni pomiędzy Gmina Lubochnia a Okręgowy Związek Bokserski w Łodzi. Warto nadmienić, iż Gmina Lubochnia otrzymała formalna zgodę i patronat małżonki pana Jana Szczepańskiego na organizację turnieju jego imienia, który będzie organizowany co roku w Lubochni oraz akredytację i patronat Polski Związek Bokserski.

Zmagania turniejowe poprzedziło złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Jana Szczepańskiego na obiekcie sportowo-kulturalno-rekreacyjnym w Lubochni.

O godzinie 12.00 oficjalnego otwarcia turnieju, w obecności żony, córki i wnuka Jana Szczepańskiego, kapelana bokserów, ks. prałata Mirosława Mikulskiego i zaproszonych gości, dokonał Prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi – Adam Pokusa oraz Reprezentująca Wójta Gminy Lubochnia – Sekretarz Gminy Maria Jolanta Ochota i Skarbnik Gminy Lubochnia –@Monika Kuta

Do turnieju zgłosiło się 15 klubów sportowych z całej Polski, mi. z Łodzi, Wrocławia, Konina, Opola czy Mielca.

Zawodnicy stoczyli 21 walk turniejowych i kilkanaście walk sparingowych.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Grejber – Wicemistrz Polski Juniorów w kat.67 kg z K.O. Opoczno.

Najlepszą zawodniczką zaś Oliwia Formela z Olimpijczyk Ozorków.

Tytuł najlepszego klubu przypadł MUKS Widzew Łódź.