Jeździł po Tomaszowie w pijackim amoku

443

Autor: st.asp.Grzegorz Stasiak KPP

Dzięki informacji przekazanej przez świadka, tomaszowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kierował osobowym oplem. Kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i posiadał przy sobie 8 dilerek z narkotykami. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed północą 27 września 2021 roku oficer dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że kierujący osobowym oplem przejechał na wprost przez wysepkę na rondzie u zbiegu ulic Granicznej i Smugowej w Tomaszowie uszkadzając swój pojazd. Tor jego jazdy mógł wskazywać, iż był pod wpływem alkoholu. Policyjny patrol dotarł do świadka tego zdarzenia. Mężczyzna potwierdził wcześniejsze informacje i wskazał, gdzie kierujący przepchnął opla. Gdy policjanci podjechali do wskazanego auta, w jego wnętrzu nikogo już nie było. Zauważyli jednak mężczyznę oddalającego się z tego miejsca. Podejrzewając, że to on kierował oplem, ruszyli za nim. Na widok policjantów mężczyzna zaczął biec, nie reagując na okrzyk „Stój, Policja!”. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 31-letniego tomaszowianina, który posiadał na twarzy świeże obrażenia mogące świadczyć, iż brał udział w zdarzeniu drogowym. Mężczyzna był agresywny i nie słuchał poleceń policjantów. Patrolowcy podczas przeszukania mężczyzny zabezpieczyli 8 dilerek z mefedronem o łącznej wadze ponad 6,5 grama. 31-letni  kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, iż posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 31-letni amator mocnych trunków i narkotyków noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tomaszowscy policjanci dziękują czujnemu świadkowi za obywatelską i godną naśladowania postawę. Przypominają również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112 nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!