Droga krajowa nr DK 48 w Inowłodzu, całkowicie zablokowana

863

Autor: st.asp. Grzegorz Stasiak KPP Tomaszów Maz.

Na skutek przewrócenia się na 17 kilometrze drogi krajowej nr DK 48 w Inowłodzu, cysterny przewożącej mocznik nastąpiło całkowite zablokowanie przejazdu na odcinku ulicy Klasztornej. Usuwane są skutki zdarzenia a policjanci z województwa łódzkiego i mazowieckiego kierują ruch pojazdów objazdami.

30 września 2021 roku tuż przed godzina 08:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem cysterny, którą przewożony był mocznik. Na skutek utraty panowania nad pojazdem przez kierującego pojazd ten przewrócił się. Nie doszło do rozszczelnienia cysterny i nie ma bezpośredniego zagrożenia dla ludzi i środowiska. Aktualnie ciecz jest przepompowywana do cysterny zastępczej. Cała akcja i zablokowanie drogi może potrwać nawet do godziny 14:00 dlatego kierujących prosi się o korzystanie z objazdów.

Mazowieccy policjanci w miejscowości Ossa kierują ruch ( w szczególności ciężarowy) na Drzewicę, zaś pojazdy, które minęły ten punkt lub wyruszyły w trasę za tym punktem zawracane są przez opoczyńskich policjantów w miejscowości Anielin. Od Tomaszowa Mazowieckiego pojazdy kierowane są w kierunku Opoczna drogą nr 726.