Jak handlować towarami z wykorzystaniem kontraktów CFD?

699

Kto handluje towarami?

Rynek towarowy jest jednym z najstarszych rynków finansowych świata. W dzisiejszych czasach inwestorzy mogą wybierać różne opcje handlu handlu, w tym rynek futures lub instrumenty pochodne, w tym kontrakty na różnice CFD. Handel towarami z wykorzystaniem CFD posiada kilka unikatowych właściwości. Obejmują między innymi niższe wymagania kapitałowe, a także zapewniają możliwość handlu nie tylko na rynkach rosnących, ale także na rynkach opadających. Poznaj zatem wady i zalety tego rozwiązania.

Handel towarami należał tradycyjnie do domeny producentów i konsumentów towarów, a także do spekulantów takich jak banki inwestycyjne czy pozostałe instytucje finansowe. W ostatnich latach, rynek towarów uległ znacznej przemianie i stał się dostępny także dla przeciętnego handlowca detalicznego. Tym samym możliwe stało się spekulowanie na ruchach cenowych towarów bez potrzeby ich fizycznego posiadania.

Kontrakty CFD na Towary

Wielu inwestorów uważa obecnie kontrakty CFD za jeden z bardziej efektywnych sposobów na handel popularnymi towarami, do których można zaliczyć gaz ziemny, ropę naftową, srebro czy złoto. Niewątpliwą zaletą tych instrumentów jest wysoka dźwignia, która umożliwia inwestorowi stosowanie mniejszego kapitału, aby uzyskać większą ekspozycję na wybrany instrument. Kontrakty CFD są instrumentami pochodnymi pozwalającymi na spekulowanie na ruchach cenowych instrumentów, które leżą u ich podstaw.

Podstawy towarowych kontraktów CFD

Kontrakty CFD umożliwiają handel z depozytem zabezpieczającym. Co to oznacza w praktyce? Otóż, taki rodzaj inwestowania wymaga tylko wpłaty procenta od całkowitej wartości handlu. Można w tym przypadku alokować znacznie mniejszy kapitał niż ma to miejsce w kontraktach futures. 

Co więcej kontrakty CFD zapewniają szybką drogę do potencjalnego zysku nie tylko z rosnących, ale także ze spadających rynków. Inwestor może tym samym zdobywać zysk ze spadającego rynku poprzez otwarcie pozycji krótkiej (“sprzedaj”). Mówiąc prościej oznacza to, że trader ma zamiar sprzedać wysoko i odkupić nisko. W tym przypadku zyskiem będzie różnica pomiędzy ceną sprzedaży, a ceną kupna. Nieco więcej informacji znajdziesz na stronie Saxo Bank Polska. 

W dzisiejszych czasach, dla przeciętnego inwestora detalicznego możliwy jest handel wyjątkowo szerokim zakresem instrumentów z kontraktami CFD na czele. 

Saxo Bank Polska dostarcza w tym celu swoim klientom wyjątkowo przyjazną platformę handlową, w której można bez limitu handlować kontraktami CFD na różne towary, takie jak olej opałowy, benzyna, gaz ziemny, srebro, złoto, pallad, kawa, kakao, pszenica, soja i wiele innych.