Polecamy: Anna Bichalska „Kufer tajemnic”

842

„Kufer tajemnic” Anny Bichalskiej przenosi czytelnika w świat tajemnic przeszłości i niedokończonych rodzinnych spraw. Czy znamy dzieje naszych przodków tak dobrze, jak się nam wydaje? Czy może wiele tajemnic zostało pogrzebanych już na zawsze?

20 października 2021 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukaże się kolejna powieść obyczajowa Anny Bichalskiej, zatytułowana „Kufer tajemnic”.  To już trzecia odsłona pełnych zagadek historii czterech przyjaciółek z Białych Brzegów, gdzie atmosfera przedwojennych niepokojów przeplata się ze znaną nam codziennością. Autorka z wprawą prowadzi czytelnika przez zawiłości losów bohaterów, powoli odkrywa tajemnice z minionej epoki i pokazuje, jak bardzo przeszłość wpływa na nasze życie, mimo upływu wielu lat. Powieści Bichalskiej charakteryzuje dobrze skrojona, refleksyjna, ale i trzymająca w napięciu fabuła, od której trudno się oderwać.

O KSIĄŻCE:

Magdalena odkrywa na strychu zakurzony i zapomniany kufer. W środku znajduje list od dawno zmarłej matki. Okazuje się, że kufer niegdyś należał do Stefanii – młodej kobiety, która zaginęła w 1937 roku i nigdy jej nie odnaleziono. O samej Stefanii nie wiadomo prawie nic. Kim była ta zagadkowa kobieta?

Próbując odkryć tajemnicę zniknięcia Stefanii, Magdalena wyjeżdża z córeczką na wakacje do pobliskich Błękitnych Brzegów. Czy mimo wielu lat, które upłynęły, rzeczy z kufra pomogą jej natrafić na jakiś ślad?

Na odkrycie czeka też sekret jej matki. Zaginięcie Stefanii to bowiem tylko część o wiele bardziej skomplikowanej historii, a stary kufer skrywa wiele tajemnic.

Książce patronują portale Wirtualna Polska oraz lubimyczytac.pl

O AUTORCE:

Anna Bichalska urodziła się w 1983 roku na Podlasiu. Obecnie mieszka w Ełku. Kocha zwierzęta i gitarowe brzmienia. Od dziecka uwielbia czytać książki, szczególnie klasykę baśni i grozy. Zadebiutowała powieścią „Czarci most”. Nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazało się jej  „Wzgórze Niezapominajek”.

Poleca: