Statuetka „Przyjaciel Seniorów” KSS „Pasja” dla Zarządu Powiatu Tomaszowskiego

719

Autor: Starostwo Powiatowe

W czwartek, 12 listopada 2021 roku, w Restauracji Janosik członkowie Krajowego Stowarzyszenia Seniorów „Pasja” świętowali Dzień Seniora połączony z obchodami 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

„Na Dniach Seniora wręczamy najbardziej zasłużonym naszym członkom i tym, co nam pomagają w naszej działalności, statuetki „Przyjaciel Seniora”, I drodzy Państwo, dla Zarządu i Rady Powiatu, Starostwa Powiatowego w Tomaszowie, na ręce pana Starosty, Drodzy Państwo, statuetka Przyjaciela taka zbiorowa, Seniorów.” – zaprosił Prezes KSS „Pasja” do odebrania statuetki dla całego Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego, Starosty Powiatu Tomaszowskiego, który stoi na czele Zarządu Powiatu.

„Drodzy Państwo, bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie. Oczywiście pan Prezes wcześniej zapraszał, ale tak z racji obowiązków udało mi się dopiero dzisiaj tutaj przybyć do Państwa. Chciałbym, panie Prezesie, szanowni Państwo, bardzo serdecznie podziękować w imieniu wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego za tą statuetkę. Jesteśmy wdzięczni, że ta praca wykonywana przez pracowników Starostwa Powiatowego została przez Państwa zauważona, między innymi właśnie przez obecną panią naczelnik Beatę Stańczyk.

Proszę Państwa, Seniorzy zasługują na zauważenie, Seniorzy powinni dzisiaj stanowić jeden z najważniejszych elementów życia społecznego.  To, co Państwo wypracowaliście przez swoje własne życie, trud pracy, który jest taką podwaliną dla kolejnych pokoleń, między innymi dla nas, to jest niezwykle istotna sprawa. To nie jest tak, że dzisiaj młode pokolenie samo wszystko wypracowuje, Jednak przekazywane doświadczenie, które Państwo macie, młodszym pokoleniom, czy to w pracy, czy w  domu, ono dzisiaj owocuje właśnie tymi wszystkimi efektami, tymi wynikami, które są wspólnie przygotowywane. Dlatego bardzo się cieszę, że Państwo jesteście tak aktywni, jesteście aktywni w swoich domach, jesteście aktywni w społeczności lokalnej. To wszystko daje określone wyniki, określone efekty, i zapraszam Państwa bardzo serdecznie do tego, żebyście się mogli na co dzień podzielić swoimi pomysłami, doświadczeniami, bo to nie jest tak, że my wszystko wiemy, że nie potrzebujemy takiego doradztwa, nie potrzebujemy tego wszystkiego, co wynika z Państwa doświadczenia. a poza tym Państwu należy się odpowiedni hołd i cześć za to, co wypracowaliście dla Polski, ale również dla naszej Małej Ojczyzny, powiatu tomaszowskiego. My to widzimy, my to zauważamy i mamy nadzieję, że kiedy troszeczkę ta pandemia sfolguje, będzie można więcej wspólnych inicjatyw podejmować. Jesteśmy otwarci, jako Starostwo Powiatowe, żeby z Państwem mocniej i ściślej współpracować.

Chciałbym z okazji Państwa święta życzyć Wam przede wszystkim dużo, dużo zdrowia,  żebyście byli na co dzień radośni, żebyście czuli się potrzebni i jako członkowie Stowarzyszenia, ale żebyście czuli się potrzebni w swoich rodzinach. Życzę Wam, żeby ten zapał, który macie, tą radość, można było przełożyć na konkretne działanie i żebyście Państwo czuli się współodpowiedzialni za to wszystko, co Was otacza. Życzę Wam wszystkiego dobrego na dalsze miesiące, lata działalności.” – podziękował za statuetkę, złożył gratulacje i życzenia wszystkim Seniorom, należącym do „Pasji” Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.  

Statuetkę odebrała też Wacława Bąk za długoletnią pomoc i wspieranie działalności oraz członkowie Stowarzyszenia: Janina Gula, Ewa Chachuła, Zuzanna Domagała i Karol Orzelski. Nadano im tytuł „Zasłużonego Członka Stowarzyszenia”. Była też statuetka dla Marka Pachelskiego, który niestety nie odebrał jej. Minuta ciszy zostało uczczone jego odejście.

„Wczoraj, po powrocie z manifestacji, dowiedziałem się, że opuścił nas nasz najbliższy kolega, który pracował z nami tuż na zapleczu Zarządu, wolontariusz. Człowiek, na którego zawsze można było, w liczyć. Zawsze służył wszystkim pomocą, radą, Dlatego bardzo bym Państwa prosił dla pana Pachelskiego, żebyśmy uczcili jego odejście minutą ciszy.” – powiedział Prezes „Pasji”.