Ostatni moment na wniosek o „300 plus”

96

To już ostatni moment na złożenie wniosku o „wyprawkę szkolną”. Wnioski o tzw. „300 plus” z programu „Dobry Start” można składać do wtorku tj. do 30 listopada br.

 W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS. Tu też znajdzie się  cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy też decyzja odmawiająca przyznania świadczenia.

Świadczenie z programu „Dobry Start” jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

W ramach „Dobrego Startu” w województwie łódzkim Zakład Ubezpieczeń Społecznych  wypłacił niemal 77,6 mln zł  na  około 263 tys. dzieci. Według najnowszych danych ZUS wypłacił już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu „Dobry Start”.

Monika Kiełczyńska Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego