Pijana 32-latka przewoziła pasażerów

600

Autor: st.asp. Grzegorz Stasiak KPP

Tomaszowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą 32-latkę, która hondą przewoziła dzieci i koleżankę. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy i przedstawili zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jej małoletniego syna. Grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia.

27 listopada 2021 roku w godzinach popołudniowych tomaszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy. Świadek poinformował, iż po ulicach miasta porusza się osobowa honda, której kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Dyżurny jednostki skierował w rejon miasta patrole i już po chwili jeden z nich zauważył hondę na parkingu przy ulicy Jana Pawła II. Policjanci weszli do lokalu, przed którym zaparkowany był pojazd i ustalili, że jego kierowcą jest 32-letnia tomaszowianka. Kobieta przywiozła swojego 4-letniego syna oraz znajomą i jej nastoletnią córkę na posiłek. Mundurowi poddali 32-latkę badaniu na zawartość alkoholu – miała ponad 3 promile w organizmie. To dało podstawy do jej zatrzymania. Dodatkowo policjanci wykonali badania retrospekcyjne, które pozwolą ustalić, kiedy i w jakiej ilości kobieta spożyła alkohol. Ustalili ponadto drogę jaką poruszała się kierująca. Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu pojazdem mechanicznym na drodze publicznej oraz narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jej małoletniego syna mimo ciążącego na niej obowiązku opieki. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że:

– nietrzeźwi kierujący stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a jazda ,,na podwójnym gazie” jest częstą przyczyną zdarzeń drogowych

– gdy widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze i łamie obowiązujące przepisy, reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Być może od naszej reakcji na zagrożenie będzie zależeć czyjeś zdrowie a nawet życie.

– każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, może ująć sprawcę na gorącym uczynku. Należy zachować przy tym środki ostrożności, by nie narazić się na utratę własnego zdrowia lub życia. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy następnie niezwłocznie przekazać Policji.

– apelujemy o rozsądek za kierownicą. Piłeś – nie jedź !