Zapobiegaj zakażeniu Covid-19 w swojej firmie

97

Zasady BHP obowiązują w każdym miejscu pracy. W okresie zwiększonej ilości zachorowań na grypę i przeziębienie oraz w trakcie pandemii szczególny nacisk powinno się kłaść na zachowanie odpowiednich standardów higieny. Podpowiadamy, jak zadbać o zdrowie pracowników i ograniczyć migrację wirusa.

Maseczki i rękawiczki

Jako pracodawca powinieneś zapewnić podstawowe środki ochrony osobistej. Podstawą powinny być maseczki oraz przyłbice, które pracownik może pobrać w specjalnym punkcie przed rozpoczęciem pracy i wyrzucić po jej zakończeniu. Fachowcy podają, że zakrywanie ust i nosa pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, co jest szczególnie istotne w zamkniętych obiektach. Rękawiczki jednorazowe o gładkiej strukturze sprawdzą się w miejscach, w których pracownicy mają kontakt z płynami, artykułami spożywczymi czy elementami, które często trzeba dotykać, na przykład w punktach kontroli. W wielu firmach przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu mierzona jest również temperatura. Warto wybrać bezdotykowy termometr, który w kilka sekund poda wartość. Wszystkie niezbędne do walki z wirusem produkty kupisz dzięki platformie zakupowej: https://merxu.com/ i to bez konieczności wychodzenia z domu czy biura. Zamów z dostawą prosto do firmy. Zaoszczędź czas na wizytach w hurtowni i zadbaj o zdrowie swoje i swoich pracowników.

Dezynfekcja

Kolejnym ważnym elementem jest zapewnienie odpowiedniej dezynfekcji. Zaopatrz się w dedykowany płyn i dozowniki, które rozpylą produkt bez konieczności dotykania urządzenia. Ustaw je przy każdych drzwiach oraz w toaletach. Branża HoReCa dodatkowo musi pamiętać o regularnym dezynfekowaniu powierzchni. Na stronie: https://merxu.com/pl/c/bezpieczenstwo-60da0626ef144a1ea2839e4dd00bfbbc/ znajdziesz dedykowane produkty. Skutecznie zabijają bakterie, wirusy i grzyby, nie niszcząc przy tym czyszczonych powierzchni. Do dezynfekcji niewielkich przedmiotów sprawdzi się ręczny sterylizator UV, który zabije bakterie oraz wirusy. Można również rozważyć zakup oczyszczacza powietrza lub ozonatora. Dzięki tego rodzaju urządzeniom pozbędziesz się z powietrza wszelkich zarazków. W małych biurach, oprócz regularnego wietrzenia pomieszczeń nie powinno zabraknąć ultrafioletowej lampy, która oczyszcza powietrze, zapewniając przestrzeń wolną od drobnoustrojów. Do większych przestrzeni warto wybrać urządzenie montowane na suficie, wyposażone w czujniki.

Warto zadbać o bezpieczeństwo pracowników i zaopatrzyć firmę w dodatkowe środki ochrony. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Tym samym zapobiegniesz powstawaniu przestojów w realizacji poszczególnych zleceń. Zamów wygodnie przez Internet niezbędny asortyment w najkorzystniejszych cenach.