Pierwszoklasiści nowymi czytelnikami biblioteki szkolnej

397

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

9 grudnia uczniowie klas I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki zostały zaproszone do udziału w szkolnej grze terenowej. Mieli do zaliczenia 7 punktów kontrolnych rozsianych w różnych częściach szkoły. Zanim dotarły do biblioteki, odwiedziły Panią Pielęgniarkę, pracownię komputerową, basen, kuchnię, gabinet Pani Dyrektor i inne ciekawe miejsca w budynku szkoły.

W bibliotece powitała ich Wróżka i Książka. Tam postacie z bajek zapoznały dzieci z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Pierwszaki dowiedziały się także jak należy obchodzić się z książkami i jakie korzyści płyną z ich czytania.

W dalszej części uczniowie złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Z radością na twarzy wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę wizyty w bibliotece każdy uczeń dostał piękną zakładkę do książki i Wyprawkę Czytelniczą – „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców. Te wartościowe pozycje szkoła otrzymała w ramach w projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” pod patronatem MEN. Życzymy naszym milusińskim, aby miłość do książek i pasja czytania towarzyszyła im na co dzień.