Wirtuozerski popis chóru Artis Gaudium

181

Autor: Urząd Miasta

27 stycznia w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbył się wspaniały zimowy koncert chóru Artis Gaudium. Usłyszeliśmy zarówno tradycyjne, jak i współczesne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne – również w wersjach obcojęzycznych. Wśród nich m.in.: Wesołą nowinę, Aniołowie z naszych pól, Kolęda śpiewka, Nowa radist stała.

Chór „Artis Gaudium” powstał w marcu 2016 roku. Obecnie śpiewa w nim około 30 osób. Jest to chór pokoleniowy, który tworzą uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli oraz seniorzy. Od założenia prowadzi go Katarzyna Goljat. W swoim repertuarze chór ma utwory klasyczne, sakralne, pieśni ludowe, a także przeboje muzyki rozrywkowej.

Artyści uświetniają swoimi występami uroczystości miejskie, koncertują, reprezentują Tomaszów Mazowiecki na różnych przeglądach muzyki chóralnej. Na swoim koncie mają główne nagrody zdobyte podczas festiwali w Łodzi, Opocznie oraz Radomsku 

Chórzyści od 5 lat regularnie są zapraszani do Kazimierza Dolnego, gdzie biorą udział w koncercie dla mieszkańców miasta w ramach imprezy pn. „Skrzydła nad Kazimierzem”.

Chórzyści wciąż się szkolą i zdobywają nowe doświadczenia muzyczne. Dwukrotnie m.in. wzięli udział w warsztatach muzyki gospel, prowadzonych w naszym mieście przez p. Beatę Stasiak, zakończone koncertami dla mieszkańców miasta.

W minionym roku chór obchodził pięciolecie pracy artystycznej. Z tej okazji odbył się koncert jubileuszowy, który podsumował dotychczasową działalność artystów.

Próby chóru odbywają się w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej 7 w czwartki od godziny 18. Zajęcia są bezpłatne.

Już od 3 lutego chórzyści rozpoczną pracę nad kolejnym projektem. To dobra okazja, by do zespołu dołączyli nowi pasjonaci muzyki chóralnej. Szczególnie mile widziani są panowie. Na przesłuchania można umówić się telefonicznie (44 712 23 69) lub przychodząc na próbę chóru.