Muzyczne seanse w wybranych kinach Helios

448

Sieć kin Helios zaprasza miłośników wyjątkowych muzycznych wrażeń na najnowszy projekt organizowany w ramach cyklu Helios na Scenie! W środę, 9 lutego na melomanów czeka bowiem niesamowite wydarzenie – koncert zespołu IL VOLO, z udziałem Plácido Domingo oraz słynnej orkiestry Teatro Massimo di Palermo pod batutą Maestro Ramóna Tebara.

Koncert odbył się 1 lipca 2016 roku na Piazza Santa Croce, jednym z najbardziej urokliwych placów Florencji. Gościem specjalnym tego wydarzenia był słynny Plácido Domingo, który dyrygował wybranymi ariami i pieśniami. Z kolei José Carreras pojawił się na ekranie, wyrażając uznanie za wsparcie udzielone przez Il Volo na rzecz jego fundacji do walki z białaczką. Trzeci maestro z oryginalnego składu Trzech Tenorów, Luciano Pavarotti, reprezentowany był przez Nicolettę Mantovani, wdowę po artyście, której obecność potwierdziło wsparcie dla projektu ze strony Fundacji Luciano Pavarottiego. Ten wyjątkowy koncert został zarejestrowany i dzięki temu można do niego powrócić. Trio Il Volo zaśpiewało słynne pieśni neapoliańskie oraz arie z międzynarodowego repertuaru operowego – wszystkie wykonywane oryginalnie przez Trzech Tenorów.

7 lipca 1990 roku w Rzymie odbyła się magiczna noc: w przeddzień finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, José Carreras, Plácido Domingo i Luciano Pavarotti po raz pierwszy zaśpiewali razem w jednym z najbardziej malowniczych miejsc na świecie – antycznych Termach Karakalli. Zapoczątkowało to jeden z największych projektów muzyki klasycznej w historii i dało rozgłos Trzem Tenorom. 26 lat później, grupa Il Volo postanowiła oddać hołd mistrzom i temu wydarzeniu, dostarczając młodszym słuchaczom podobnych emocji, jak tamtej magicznej nocy.

Szczegółowe informacje dotyczące tego muzycznego wydarzenia dostępne są pod adresem: www.helios.pl/ilvolo. Sprzedaż biletów startuje w piątek, 28 stycznia. Do zobaczenia na porywających seansach w wybranych kinach Helios już 9 lutego!

Trio Il Volo odwiedzi Polskę w tym roku w ramach światowej trasy. To idealna okazja, aby zobaczyć koncert na żywo. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca w Atlas Arenie w Łodzi. Wokaliści zaprezentują utwory ze swojego ostatniego albumu „Il Volo sings Morricone”, który nagrali pamięci największego włoskiego kompozytora muzyki filmowej. Oprócz tego fani usłyszą największe hity, m.in. „Grande amore”, „Il mondo” i wiele innych. Bilety dostępne są na: www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.