Jaki jest rozmiar zdjęcia na Instagram? Zadbaj o swoją rozpoznawalność w internecie

796

Jaki jest rozmiar zdjęcia na Instagram? Co zrobić, aby publikacja dotarła do jak największej liczby osób? Czym przyciągnąć do siebie użytkowników i w jaki sposób sprawić, aby profil wyglądał profesjonalnie i atrakcyjnie? 

Osoby prowadzące prywatne lub zawodowe kanały na Instagramie muszą znać odpowiedzi na wszystkie te pytania. Na szczęście sprawa nie jest aż tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Zawsze jednak najwięcej zamieszania wywołują wymiary zdjęcia na Instagram. Musisz je znać doskonale, bo inaczej cały Twój trud i praca włożona w promocję profilu mogą pójść na marne.

Rozmiar zdjęcia na Instagram

Jeśli chcesz, aby Twój profil na Instagramie śledziły tysiące ludzi, skup się nie tylko na dodawaniu zdjęć. Spraw, by Twój profil wyglądał profesjonalnie pod każdym względem – wypromowani sprawią, że zdobędziesz tysiące like na Instagramie. To ważne aby Twój post wzbudzał zainteresowanie wśród nowych użytkowników jeżeli chcesz się wybić. 

Ważny jest też format zdjęć na Instagram. Zapisuj wszystkie grafiki w .png i zadbaj o ich optymalizację. Pamiętaj również, aby były atrakcyjne dla Twoich odbiorców – w końcu to oni je będą oceniali i ich zainteresowanie może zapewnić Ci popularność. Bierz więc pod uwagę trendy, zainteresowania obserwatorów oraz ich gust.

Aktualne wymiary grafik – Instagram

Pilnuj również tego, żeby zachowywane były zalecane rozmiary obrazów publikowanych na Twoim koncie. Proces wrzucania zdjęcia rozpoczynaj od przycięcia go do standardowego kwadratu 1080 x 1080 px. Alternatywą jest szeroka grafika na Instagram – 1080 x 566 px. 

Zdjęcie profilowe na Instagramie – wymiary

Zdjęcia kwadratowe oraz szerokie to nie wszystko – jakie są wymiary zdjęć Instagram typu portret? W tym przypadku zdjęcie portretowe powinno mieć 1080 x 1350 px. Oczywiście zawsze możesz przyciąć zdjęcie w aplikacji, często jednak nie prezentuje się ono wtedy aż tak dobrze, lepiej więc je wcześniej przygotować.

Dlaczego aktualne wymiary zdjęć na Instagramie są tak ważne?

Dlaczego wymiary grafiki Instagram jest aż tak istotny? W mediach społecznościowych liczy się przede wszystkim wizerunek. Pokaż się z perfekcyjnej strony i udowodnij, że znasz się na tym, co robisz. Internauci doceniają zaangażowanie oraz wysoką jakość contentu, możesz więc w ten sposób zdobyć nowych odbiorców. 

Doskonale przygotowane zdjęcia to też większa szansa na to, że wybijesz się wśród wielu innych zdjęć oznaczonych tymi samymi hashtagami. W każdej minucie publikowane są tysiące postów, najlepsza jakość może więc stanowić Twój klucz do sukcesu.