Dzień Otwarty w SP Nr 12

410

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Szkoła Podstawowa nr 12 szeroko otworzyła drzwi dla przyszłych uczniów, przedszkolaków i ich rodziców, zapraszając do szkolnego „Wesołego miasteczka”.

10 marca odbył się Dzień Otwarty, podczas którego Dyrektor szkoły zapoznała rodziców przyszłych uczniów z jej bogatą ofertą edukacyjną, a dzieci mogły przyjrzeć się, jak wygląda nauka w szkole.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia przedstawienia „Nie ma tego złego” przygotowanego przez zespół teatralny „Gadu-gadu”. Mali artyści wprowadzili wszystkich do krainy czarów i dziwów.

Dzieci mogły brać udział w różnorodnych zajęciach. Wśród atrakcji sportowych czekały na nich: zabawowy tor przeszkód, trening celności rzutów, zabawy na wirtualnym „magicznym dywanie” i pokaz w szkolnej pływalni. Następnie nasi goście udali się do sal lekcyjnych, by wykonać własnego duszka, pobawić się z językiem angielskim na tablicy interaktywnej oraz popróbować swoich sił informatycznych podczas pracy z drukarką 3 D i robotem Photon.

Był czas na muzyczne fiku-miku i naukowe czary-mary czyli doświadczenia z dziedziny fizyki, chemii i biologii oraz na poznawanie zakamarków szkolnej biblioteki. Dużo radości sprawił także przyszłym uczniom pobyt w sensorycznej sali doświadczania świata.

Szkoła zamieniła się w kolorowe i migające światełkami „Wesołe miasteczko”. Na przybyłych czekały: pokaz baniek mydlanych i fotobudka, a łasuchów kusiły: stoisko z watą cukrową i popcornem oraz słodki poczęstunek.

Nasi goście dali się przekonać nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie Dnia Otwartego, że szkoła to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa.

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 12!