Konkursy z języka niemieckiego

569

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

W dniu 22.03.2022 r. uczniowie naszej szkoły reprezentowali naszą placówkę w IV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Klarus”, który odbywał się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Organizatorem konkursu było I LO. Konkurs był przeznaczony dla klas VII i VIII, naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów.

Również w marcu uczniowie z klas I-III i IV-VI mogli wziąć udział w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Językowym „Dwujęzyczny słownik obrazkowy w językach angielskim i niemieckim”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Celem obydwu konkursów było wzbudzenie zainteresowania nauką języka niemieckiego, pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości, rozwijanie ich uzdolnień plastycznych oraz zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji. Wyniki obydwu konkursów będą znane w miesiącu kwietniu.