Koniec Świata czyli Kogiel Mogel 4” – Seans z Cyklu Kultura Dostępna

645

Tylko 10 złotych wystarczy, aby raz w tygodniu zobaczyć najciekawsze polskie filmy na wielkim ekranie. Dzięki projektowi Kultura Dostępna w każdy czwartek widzowie kin Helios mogą oglądać najbardziej cenione filmy ostatnich miesięcy. Przed nami kwietniowa odsłona cyklu, a w niej komediowe produkcje w trzech różnych odsłonach oraz poruszający dramat.

14 kwietnia sieć przygotowała idealną propozycję dla fanów dobrej polskiej komedii i gromkich śmiechów – film „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”. Po 33 latach, jakie mijają od premiery pierwszej części filmu, uwielbiani bohaterowie serii powracają w mistrzowskim stylu. Klasyka polskiego kina wciąż bawi w ten sam sposób co przed laty. Pozytywny galimatias na ekranach murowany!

21 kwietnia widzowie zobaczą kolejną komedię, tym razem osadzoną w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. „To musi być miłość” to historia trzech sióstr, które od dziecka trzymają się razem. Jednak w przypadku kłopotów z facetami najlepszą skarbnicą wiedzy okazuje się być ich matka. Ta życiowa komedia pełna jest nieporozumień, męskich wybryków, śmiechu… czasem również przez łzy. W ostatni czwartek miesiąca Helios zaprasza na film „Magdalena”, który przedstawia młodą matkę próbującą pogodzić życiową pasję z odpowiedzialnym życiem. Tytułowa bohaterka kocha muzykę, która jednocześnie jest też jej formą komunikacji ze światem bowiem dziewczyna nie mówi. Kiedy spotyka na swej drodze znaną DJ’kę, jej marzenia mają szansę się spełnić, lecz na drodze do nowego życia staje traumatyczna przeszłość.

Seanse w ramach Kultury Dostępnej wyświetlane są w każdy czwartek o godz. 13:00 oraz 18:00. Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.