X edycja Konkursu Wiedzy Elektrycznej „Bezpieczna elektryczność”

237

Autor: ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Koło nr 29 Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich działające przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie po raz dziesiąty zaprosiło uczniów do Konkursu Wiedzy Elektrycznej: „Bezpieczna elektryczność”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, obejmuje obszar kształcenia elektrycznego, elektronicznego i fizyki. Jest konkursem dwustopniowym. Pierwszy stopień jest przeprowadzany w szkołach macierzystych uczniów, drugi stopień odbywa się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.We wtorek 5 kwietnia odbył się pierwszy etap Konkursu. W zawodach szkolnych w naszej szkole wzięło udział 12 osób. Byli to uczniowie klas: 3Ep, 3Mtw i 3Mtp. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test wielokrotnego wyboru. W dniu 20 kwietnia odbył się II etap Konkursu. Naszą szkołę reprezentował w nim Kacper Juszczak z klasy 3Mtp. Ogłoszenie wyników nastąpi w połowie czerwca.Opiekun Konkursu Bożena Włodarczyk