Gala Finałowa XI Powiatowego Konkursu „Dla Ciebie, Mamo..

84

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

18 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 12 w im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom XI POWIATOWEGO KONKURSU „Dla Ciebie, Mamo…”.

W Gali Finałowej uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych: pani Iwona Sudak – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, pan Tomasz Migała – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, pan Krzysztof Kuchta – Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, pan Leszek Ogórek – Wicestarosta Tomaszowski oraz ksiądz Sławomir Klich – proboszcz Parafii Świętego Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. W uroczystości uczestniczyły również pani Anna Kowalska oraz p. Katarzyna Stefańska – przedstawicielki Prezydium Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 12.

Cele konkursu:

  • Kształtowanie wrażliwości na obecność matki w życiu każdego człowieka.
  • Propagowanie i ugruntowanie wartości związanych z rodziną.
  • Zachęcanie dzieci do aktywności twórczej.
  • Rozwijanie wrażliwości oraz umiejętności wokalnych.
  • Umożliwienie uczniom zaprezentowania ich talentu.
  • Prezentacja dorobku artystycznego solistów.
  • Kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej i zdrowej rywalizacji.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12, a patronat nad nim objął pan Marcin Witko Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Konkurs obejmował trzy kategorie: literacką, plastyczną oraz muzyczną.

WYNIKI KONKURSU W KATEGORII LITERCKIEJ

Nad przebiegiem konkursu w kategorii literackiej czuwała komisja w składzie:

  • pan Dominik Piątek – bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Maz.
  • pani Joanna Chojnacka – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Maz.
  • pani Anna Zieja- specjalista w Dziale Kultury i Edukacji Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.

Na konkurs wpłynęło ogółem 27 prac ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego.

W kategorii wiekowej klas II-III zgłoszono 18 prac na temat „Mamo, dziękuję Ci za…” z 8 placówek oświatowych.

W kategorii klas IV-VIII zgłoszono 9 prac na temat „Tak, mam to po swojej mamie” z 5 placówek oświatowych.

W kategorii klas II-III komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Hanna Gawron kl.3, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Magdalena Sobiesiak

II miejsce – Marcel Typa kl.3, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Iwona Kosz

III miejsce – Alicja Zieja kl.2, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Dorota Krawentek
Wyróżnienia:

Alicja Wróblewska kl.3, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Magdalena Sobiesiak

Nadia Śmigiel kl.2, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Małgorzata Mąkoszewska

Adam Greszel kl.3, Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Agnieszka Nawrocka

W kategorii klas 4-8 komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Martyna Pawełkiewicz kl.5, Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Elżbieta Kafar

II miejsce – Nina Kociucka kl.8, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Aneta Link

III miejsce – Oliwia Zając kl.4, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Grażyna Serwa
Wyróżnienie:

Julia Śmiechowicz kl.8, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Dorota Lizut
WYNIKI KONKURSU W KATEGORII PLASTYCZNEJ
Nad przebiegiem konkursu w kategorii plastycznej czuwała komisja w składzie:

  • przewodniczący: pan Mirosław Bernacki – artysta plastyk, instruktor MCK Tkacz,
  • pani Grażyna Srebrzyńska – opiekun działu sztuki w Muzeum w Tomaszowie Maz.,
  • pani Romana Kozieł – artysta plastyk.
    Na konkurs wpłynęło ogółem 40 prac, z czego w kategorii klas I –III – 27 prac, a w kategorii klas IV – VIII – 13 prac.

Nagrody otrzymali następujący uczniowie:

Kategoria klasy I – III

I miejsce – Tymoteusz Śliwka kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Iwona Kosz

II miejsce – Izabela Kośka kl.2, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Dorota Krawentek

III miejsce – Aleksander Kowalski kl.2 Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubochni
opiekun: pani Beata Przybyłek

Wyróżnienie  otrzymali:

Aleksandra Szpecht klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Aneta Batorska

Liwia Kołodziejczyk kl.2,  Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Anna Kacperska

Amelia Kuźbik kl.2, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Milczarek

Kategoria klasy IV – VIII

I miejsce – Julia Chmielewska kl.5, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Ewa Redko

II miejsce – Wojciech Przybyłek kl. 4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk

III miejsce – Wojciech Han kl. 4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk
Wyróżnienie otrzymali:

Wiktoria Mela kl. 7, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk

Marcel Berłowski kl. 4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk

Zuzanna Kowalska kl.5, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk

WYNIKI KONKURSU W KATEGORII MUZYCZNEJ

Nad przebiegiem konkursu w kategorii muzycznej czuwała komisja w składzie:

  • pani Katarzyna Małek – przewodnicząca komisji – wieloletnia nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Maz., obecnie choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”,
  • pani Danuta Szczurowska -wieloletnia nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Maz., obecnie pracownik Społecznego Ogniska Muzycznego (uczy gry na fortepianie i flecie), juror w kilku konkursach wokalnych,
  • pani Agnieszka Gach – wieloletnia nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Maz., wieloletnia członkini komisji rekrutacyjnej, badającej przydatność kandydatów do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Maz.

Kategoria klasy I – III
I miejsce – Martyna Baran, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Milczarek

II miejsce – Julia Chaber, Szkoła Podstawowa nr 11  w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Dorota Krawentek

II miejsce – Maja Chyb, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Agnieszka Brajer

III miejsce – Łucja Zając, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Jolanta Piątkowska

III miejsce – Pola Jaworska, Szkoła Podstawowa „Tomek” w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Estera Pańczak

Wyróżnienia:

Wojciech Olczak, Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Mariola Pękala

Nikola Głowa, Szkoła Podstawowa nr 13 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Katarzyna Przybysz

Marek Kozłowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czerniewicach
opiekun: pani Agnieszka Brzeska

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce – Joanna Dziedzic, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pan Wojciech Milczarek

II miejsce – Antonina Kusideł, Szkoła Podstawowa w Zawadzie
opiekun: pani Barbara Chmielnicka

III miejsce – Maria Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Marzena Zwolska

Wyróżnienia

Julia Sęk, Szkoła Podstawowa w Zawadzie
opiekun: pani Barbara Chmielnicka

Beata Janas, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pan Marcin Szymański

Ada Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pan Wojciech Milczarek

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce – Julia Stodulska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Śliwińska

I miejsce – Zofia Legierska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pan Marcin Saktura

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom XI Powiatowego Konkursu „Dla Ciebie, Mamo…”. Opiekunom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów do udziału w XI Powiatowym Konkursie „Dla Ciebie, Mamo…”. Serdeczne podziękowania składamy również Komisjom Konkursowym.

SPONSORAMI KONKURSU BYLI:

  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim,
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim,
  • Ksiądz Sławomir Klich Proboszcz Parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim,
  • Straż Miejska w Tomaszowie Mazowieckim,
  • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 12,
  • Pan Maciej Pawlik,
  • Księgarnia TANIA KSIĄŻKA,
  • InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń – p. Marzena Kwiatek,
  • FHU. Ogłuszka A.,
  • Kino HELIOS Tomaszów Mazowiecki,
  • Pizzeria FIERO,
  • Hurtownia Jarkpol,
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Leszek Pawlak,
  • Hurtownia PINOKIO,
  • Sebex Sp. Z o.o. Sp. k. Warszawa,
  • Pizzeria TELEPIZZA,
  • Hurtownia Pinezka,
  • Manufaktura Urody,
  • DepilConcept,
  • Forever Living Products.

Wszystkim sponsorom jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Wyrażając wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę, życzymy pełni satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć, wielu sukcesów i spełnienia marzeń.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na naszą uroczystość.

Koordynatorki konkursu: Małgorzata Mąkoszewska i Ewa Karczemska