Powrót do Elity: Poznaj cennik karnetów na Ekstraklasę

938

Autor: www.widzew.com

Widzew Łódź wraca do PKO BP Ekstraklasy! Ujawniamy ceny karnetów, które kibice będą mogli nabywać już od 17 czerwca.

Siedem lat temu Widzew rozpoczął mozolną odbudowę, która zakończyła się awansem do PKO BP Ekstraklasy. Każdy z czterech awansów kosztował Klub i całą społeczność wiele pracy, a ta przyniosła upragniony efekt w postaci promocji na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Kibice Widzewa długo czekali na możliwość oglądania swoich podopiecznych w rywalizacji z czołowymi markami na krajowym podwórku, a Ekstraklasa odzyskała Klub, który przez wiele lat stanowił o sile polskiej piłki i przyciąga na stadiony tłumy fanów. Legia Warszawa, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin – z tymi drużynami Widzew mierzył się w przeszłości wielokrotnie i napisał wiele pięknych historii. Pora, by stworzyć kolejne rozdziały!

Tworząc politykę sprzedaży karnetów, władze Klubu chciały docenić tych karnetowiczów, którzy przedłużają swoje abonamenty na mecze domowe Widzewa Łódź. Niektórzy z nich karnety mieli jeszcze na starym stadionie, a nawyku zakupu stałej wejściówki nie zmienił u nich nawet upadek Klubu, a następnie rozgrywanie meczów przy ulicy Milionowej. Wsparcie rzeszy kibiców pomogło Klubowi pokonywać kolejne szczeble na drodze do PKO BP Ektraklasy.

Teraz fani, którzy wspierali Klub w poprzednich latach, będą mogli na korzystnych warunkach oglądać szlagierowe spotkania na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Mecze domowe zostaną podzielone na trzy kategorie – A, B i C. W zależności od rangi przeciwnika ceny biletów będą się różnić, ale karnetowicz będzie mógł liczyć na stałą, preferencyjną cenę wejściówki. Dla przykładu, po podzieleniu ceny karnetu przez liczbę meczów, fani przedłużający swój karnet na trybunach B i D zapłacą za obejrzenie jednego spotkania PKO BP Ekstraklasy 22 złote, a kibice z sektora C 28 złotych. Oprócz tego, karnetowicze mogą liczyć na szereg udogodnień, wśród których znajdzie się między innymi: zniżka w oficjalnym sklepie Widzewa Łódź oraz pierwszeństwo przy zakupie biletów na domowe spotkania w Fortuna Pucharze Polski.

Uwaga! W nowym sezonie kibice będą korzystać z dotychczasowych kart karnetowych, na które doładowane zostaną abonamenty na kolejną edycję rozgrywek.

Kibice kupując karnet:

– zyskują gwarancję obejrzenia wszystkich 17 meczów domowych w PKO BP Ekstraklasie;

– otrzymują możliwość oglądania spotkań w Sercu Łodzi w stałej, przystępnej cenie;

– oszczędzają od 100 do prawie 400 zł;

– dostają 10% zniżki na zakupy w oficjalnym sklepie Widzewa Łódź;

– mają pierwszeństwo do zakupu biletów na mecze Fortuna Pucharu Polski.

Od nowego sezonu w Sercu Łodzi dojdzie do kilku zmian. Na sektorach C1 i C2 zostanie ulokowany Sektor Rodzinny, którego miejsce wybrano wspólnie z przedstawicielami stowarzyszeń kibicowskich. Na miejscu regularnie będą odbywać się animacje dla dzieci, dedykowany catering i wiele atrakcji. Do sprzedaży trafią też karnety fundowane, które będą wykorzystane do organizacji wycieczek dla dzieci. Ich cena wyniesie 100 zł.

Z powodu dużej liczby spotkań podwyższonego ryzyka, Klub nie będzie prowadził sprzedaży karnetów na strefę buforową sektora A12. Kibice zasiadający do tej pory na wskazanych miejscach otrzymają możliwość zmiany krzesełka w II etapie dystrybucji abonamentów, zaplanowanym specjalnie dla nich.

Klub zastrzega sobie również prawo przeprowadzenia licytacji dostępnych miejsc na mecze z kategorii A.

Oprócz karnetów w cenach normalnych, dostępne będą bilety sezonowe w obniżonych cenach dla osób niepełnosprawnych, dzieci do lat 13, osób w wieku emerytalnym i młodzieży do lat 18. Do sprzedaży trafią również karnet rodzinne, obejmujące jedną osobę dorosłą i maksymalnie dwoje dzieci.

Uwaga! Władze Klubu zachęcają kibiców posiadających swoje miejsce na sektorze C1 i C2 do przedłużenia karnetu na innym sektorze z powodu ulokowania w tym miejscu Sektora Rodzinnego. Jednocześnie zachęcamy rodziców z dziećmi, szczególnie tych zasiadających na sektorach A1, A2 i A3 do przenosin na sektory z animacjami dla dzieci.

W nocy z czwartku 16 czerwca na piątek 17 czerwca rozpocznie się sprzedaż karnetów na mecze domowe Widzewa Łódź. Pierwszy etap, w trakcie którego swój karnet będą mogli przedłużyć dotychczasowi posiadacze karnetów, potrwa do 24 czerwca, do godz. 23:59. Następnie przyjdzie czas na przerwę techniczną.

W kolejnym etapie, który rozpocznie się w poniedziałek 27 czerwca okazję do zmiany miejsca otrzymają kibice zasiadający do tej pory w sektorach A1, A2, A3, C1, C2, w strefie buforowej sektora A12, a także członkowie Klubu 1910. Od 28 czerwca do 30 czerwca odbędzie się otwarty etap przedłużania karnetów z możliwością zmiany miejsca. W 2 lipca rozpocznie się otwarta sprzedaż karnetów.

Celem maksymalnego wydłużenia etapów sprzedaży i zapewnienia czasu na komfortowe przedłużenie karnetów, sprzedaż będzie prowadzona z wykorzystaniem dotychczasowej platformy biletowej. Aktualnie trwają testy nowego systemu ticketingowego, aby zaoferował maksymalną użyteczność i wydajność. Wdrożenie planowane jest w okolicach startu rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Harmonogram sprzedaży karnetów na mecze domowe w sezonie 2022/2023:

piątek (17 czerwca) – piątek (24 czerwca) – przedłużanie karnetów z zachowaniem miejsca;

sobota (25 czerwca) – niedziela (26 czerwca) – przerwa techniczna;

poniedziałek (27 czerwca) – przedłużanie karnetów ze zmianą miejsca dla posiadaczy abonamentów na sektory rodzinne A1, A2, A3, C1 i C2, część buforową sektora A12 i członków Klubu 1910;

wtorek (28 czerwca) – czwartek (30 czerwca) – przedłużanie karnetów z zamianą miejsca dla pozostałych kibiców;

piątek (1 lipca) – przerwa techniczna;

sobota (2 lipca) – otwarta sprzedaż karnetów

30 lipca – 3. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Widzew Łódź- Lechia Gdańsk.