Polecamy: Kodowanie i pisanie. Książka dwustronna – 5-6 latki

234

Kodowanie w szerokim zakresie włączane jest w codzienną edukację każdego dziecka. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci podstaw logicznego myślenia, planowania, wnioskowania i dostrzegania zależności. Proponowane w tej książeczce zadania z kodowania mogą być ciekawym materiałem uzupełniającym zajęcia dziecka z tego zakresu. W zadaniach znajdują się zabawy z symetrią, tworzenie kodu, łączenie w pary, ciągi logiczne, rysowanie zgodne z instrukcją oraz to, co dzieci lubią najbardziej, czyli zakodowane rysunki, które należy odkodować poprzez wypełnienie odpowiedniego pola kolorem.

Książka Kodowanie i pisanie. Zadania z kodowania to świetna propozycja dla dzieci w wieku 5-6 lat, ciekawych, lubiących łamigłówki i chętnie rozwiązujących zakodowane zadania.

Nauka pisania literek to ważna umiejętność, która zajmuje znaczące miejsce w rozwoju każdego dziecka. Ćwiczy bowiem nie tylko zdolności językowe, ale również manualne, czyli precyzyjne ruchy dłonią. Zamieszczone w zeszycie ćwiczenia uczą prawidłowego kierunku kreślenia liter, wskazując ich właściwy kształt i proporcje oraz wyrabiają płynność, a także tempo ruchu pisania.

W ćwiczeniach zastosowano zasadę stopniowania trudności. Na początku dziecko poznaje i identyfikuje daną literę, zapoznaje się z kierunkiem jej kreślenia i ćwiczy pisanie znaku graficznego po śladzie. Zapamiętywanie liter ułatwia zamieszczony wesoły obrazek graficzny identyfikujący daną literę. Gdy dziecko pozna już zasady pisowni liter w dalszej kolejności pisze krótkie wyrazy oraz zdania zbudowane wyłącznie ze znaków graficznych, których pisownię opanowało. Dzięki temu nie tylko utrwala poznane już litery, ale także ćwiczy umiejętność ich płynnego i estetycznego łączenia.

Książkę Kodowanie i pisanie. Pisanie po śladzie opracowano z myślą zarówno o dzieciach, które rozpoczynają naukę pisania, jak i uczniach mających trudności z płynnym i estetycznym pisaniem.

Wydawnictwo Notes