„Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna” .

98

Autor: 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

W czasie trwania pikniku planowane jest wystąpienie Mariusza Błaszczaka, Wicepremiera-Ministra Obrony Narodowej, który poinformuje o inicjatywie Ministerstwo Obrony Narodowej „Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna”. Będzie to cykl spotkań, organizowanych w październiku w różnych miastach Polsce, w których powstaną nowe jednostki wojskowe lub do których trafi nowo zakupiony sprzęt wojskowy. Piknik odbędzie się na stadionie wojskowym ul. Piłsudskiego 72 w Tomaszowie Mazowieckim 2 października 2022r. Zapraszamy na wojskowy piknik informacyjno-promocyjny pn.”Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna” i przysięgę wojskową. W czasie trwania pikniku planowane jest wystąpienie Mariusza Błaszczaka, Wicepremiera-Ministra Obrony Narodowej, który poinformuje o inicjatywie Ministerstwo Obrony Narodowej „Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna”. Będzie to cykl spotkań, organizowanych w październiku w różnych miastach Polsce, w których powstaną nowe jednostki wojskowe lub do których trafi nowo zakupiony sprzęt wojskowy.
Piknik odbędzie się na stadionie wojskowym ul. Piłsudskiego 72 w Tomaszowie Mazowieckim 2 października, w godzinach 11:00-16:00. O godzinie 13:00 planowane jest wystąpienie wicepremiera – Ministra Obrony Narodowej. W programie: pokaz sprzętu wojskowego, mobilny punkt rekrutacyjny, wojskowa grochówka.
Tego samego dnia tj. 2 października 2022 o godzinie 11.00 na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Oprawę muzyczną do uroczystości zapewni Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.