„Ja i moja Mała Ojczyzna” – podsumowanie konkursu

425

Autor: Urząd Miasta

Uroczyste podsumowanie XVII edycji Powiatowego Konkursu literacko-plastycznego pt. „Ja i moja Mała Ojczyzna: podróż po reportaż” odbyło się 28 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Na Konkurs wpłynęło 139 prac – 55 prac plastycznych w kategorii wiekowej 7-10 lat, oraz 84 fotoreportaże, 50 w kategorii wiekowej 11-14 lat i 34 w kategorii 15-20 lat. Prace zostały nadesłane zarówno z tomaszowskich szkół podstawowych (1, 3, 9, 10, 12, 13) oraz ze szkół podstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego – z Glinnika, Ujazdu, Osiedla Niewiadów, Rzeczycy, Sadykierza i Wiaderna, a także z I LO, II LO i ZSP nr 6 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W programie podsumowania znalazł się mini koncert przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Macieja Smolucha – nauczyciela klasy gitary. Następnie dr Daniel Warzocha – kustosz działu historyczno-numizmatycznego Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego – wygłosił wykład o historii powstania Tomaszowa Mazowieckiego. Po tym odczytano protokół z posiedzenia Jury.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac konkursowych, którą można oglądać do 25 listopada w Czytelni oraz holu biblioteki.

Konkurs objęty był patronatem Mariusza Węgrzynowskiego – Starosty Powiatu Tomaszowskiego oraz Marcina Witko – Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Protokół z posiedzenia jury – link.