Chcą „Być jak Ignacy”

58

Autor: Urząd Miasta

W Szkole Podstawowej Nr 6 działa koło naukowe 1000 IQ. Uczniowie klasy czwartej biorą udział w siódmej edycji programu „Być jak Ignacy” i zdobywają wiedzę z różnych dziedzin nauki.

W październiku zapoznawali się z budową atomu, z wybranymi pierwiastkami stosowanymi w życiu codziennym i zachodzącymi procesami chemicznymi. W ramach programu uczestniczyli w konkursie „Zapytaj Blu”.W listopadzie rozwiązywali zadania dotyczące wody i wyporności. Ćwiczyli węzły żeglarskie, stworzyli modele żaglówek, dowiedzieli się, dlaczego statek podwodny zanurza się oraz ile waży ręka.

Program jest pełen eksperymentów i angażujących zadań. W programie „Być jak Ignacy” uczniowie poznają wybitnych polskich naukowców. Znają już odkrycia Marii Curie- Skłodowskiej i jej córki, wynalazki Stefana Drzewieckiego, słyszeli o Alfredzie Noblu, a wszystko to pod kierunkiem Ignacego Łukasiewicza. Dzieciaki świetnie się bawiąc, walczą o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.

Organizatorem programu jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, patronat honorowy pełni Minister Edukacji i Nauki, a patronem medialnym jest Polskie Radio.