Jak wykryć zdradę Podsłuch GSM. Brzmi trochę strasznie, prawda?

79

Czy ma ona negatywny wpływ na Twoje zdrowie? Nie, ale jest szkodliwa dla Twojej prywatności. Pluskwy GSM (Global System for Mobile) to ukryte urządzenia podsłuchowe, które mogą być dostępne i kontrolowane z niemal każdego miejsca na świecie.

Jednak to, co sprawia, że są szczególnie niepokojące, to zarówno ich dostępność, jak i zastosowania w świecie rzeczywistym. Nie są to bowiem wymyślne gadżety, które można zobaczyć tylko w filmach lub w telewizji. Są bardzo realne. A kiedy są właściwie używane, mogą siać spustoszenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Jak działa pluskwa GSM

Pomyśl o pluskwie GSM jak o okrojonym telefonie komórkowym. Nie ma klawiatury. Nie ma głośnika. Nie ma ekranu. To tylko nadajnik, mikrofon, zwykle bateria, a czasem miniaturowa kamera wideo. Wystarczy dodać kartę SIM i to elektroniczne urządzenie podsłuchowe jest gotowe do szpiegowania. Ważne jest to, że pluskwa GSM wykorzystuje możliwości międzynarodowego systemu telefonii komórkowej. Pluskwa może podsłuchiwać, a nawet oglądać, jeśli jest wyposażona w wideo, z każdego miejsca, w którym działa telefonia komórkowa. Więcej informacji na sklepelectrogsm.pl

Funkcje aktywacji mogą być bardzo rozbudowane. W zasadzie wszystkie typy urządzeń można aktywować, dzwoniąc na numer telefonu przypisany do karty SIM urządzenia. Niektóre z nich mogą automatycznie alarmować podsłuchiwacza, gdy wyczują dźwięk w okolicy, ruch w pobliżu urządzenia lub ruch samego urządzenia, np. gdy jest ono używane w samochodzie.

Rodzaje podsłuchów GSM

Istnieje kilka modeli pluskiew GSM. Najczęściej sprzedawane mają wbudowaną baterię. Są one używane jako tymczasowe, szybko instalowane urządzenia podsłuchowe. Inne modele są przeznaczone do umieszczenia na stałe. Umieszczenie wydaje się być ograniczone jedynie przez wyobraźnię. Można je znaleźć w samochodach, telefonach stacjonarnych, zestawach głośnomówiących i listwach zasilających. Wszystko, co ma własne źródło zasilania, może również zasilać pluskwę GSM – bez końca.

Cechy szczególne pluskwy GSM

Kiedy omawiamy specyfikę tych bezprzewodowych urządzeń podsłuchowych, łatwo wpaść w pułapkę myślenia, że odbierają one tylko konkretne rozmowy. Jednak ich możliwości są bardzo szerokie, a bardziej zaawansowana pluskwa GSM może mieć niektóre lub wszystkie z tych dodatkowych funkcji:
Czas czuwania 12-15 dni, a czas pracy 3-5 dni.
Nagrywanie dźwięku i obrazu na wewnętrznej karcie pamięci SD.
Raportowanie lokalizacji GPS po otrzymaniu polecenia SMS.
Wykrywanie ruchu w podczerwieni.
Zasięg słuchania 30-50 stóp.

Partnerem sklepu gsm jest suprofit.com