Laboratorium Pasji i Talentu

339

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

W dniach 21, 25 października oraz 15, 25, 29 listopada odbyły się w naszej szkole spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach projektu „Laboratorium Pasji i Talentu” realizowanego we współpracy z Fundacją „Aby nikt nie zginął”.

Prowadzący warsztaty, to osoby, których pasja, talent, hobby stały się sensem i stylem życia, sposobem na wyrażanie siebie oraz na zarabianie pieniędzy.

W ramach programu uczniowie uczestniczyli w warsztatach tworzenia biżuterii prowadzonych przez studentkę Akademii Sztuk Pięknych, zajęciach z raperem, autorem tekstów, studentem dziennikarstwa w trakcie których młodzież miała okazję poeksperymentować z muzyką. Wspólne muzykowanie, tworzenie tekstów, poznanie technicznych możliwości produkcji muzycznej – wszystko to okazało się bardzo atrakcyjne i ciekawe dla naszych uczniów.

25 października odbyły się kolejne warsztaty, które tym razem miały formę tańca, choreograficznego ruchu z flagami. Uczniowie klasy 3b mieli możliwość uświadomienia sobie znaczenie flagi w różnych wymiarach – społecznym, religijnym. Poznali również znaczenie kolorów, gestów, tańca w wyrażaniu emocji.

15 listopada zainteresowani uczniowie mieli okazję poznać techniki fotografowania, wspólnie przygotowywali galerię zdjęć podczas warsztatów ze studentką na kierunku Film i Fotografia.

Ciekawe i barwne spotkanie odbyło się  również w klasie 3a z udziałem dyrygentki, wokalistki, trenerki głosu, która przeprowadziła z uczniami warsztaty teatralne. W czasie dwugodzinnej, fantastycznej zabawy dzieci miały możliwość ćwiczyć umiejętności komunikacyjne oraz wyrażanie emocji. Spotkanie wymagało od uczestników kreatywności i zaangażowania. Każdy przygotował pacynkę, którą mógł zaprezentować innym.

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci uczestniczyły w nich z dużą przyjemnością i zaangażowaniem.