Poetyckie spotkanie „Pod jemiołą”

88

Autor: MCK

Miejskie Centrum Kultury wraz z poetkami i poetami z Klubu Literatów Estawela zaprasza w nostalgiczną podróż przez przestrzeń i czas. Wiersze, które będzie można tego dnia usłyszeć, przeniosą publiczność w świat dziecięcych wspomnień związanych z nadchodzącymi świętami, zimą czy rodzinnymi relacjami. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Początek o godz. 18.

Wieczór poetycko-muzyczny zatytułowany jest „Pod jemiołą”.
Pod jemiołą mieszkają wspomnienia dziecięcych świąt, maminych wypieków, zimowych szaleństw, ale także refleksje nad pięknem białego, cichego krajobrazu oraz współczesnego podejścia do koncepcji rodziny i wspólnoty, zwłaszcza w tak wyjątkowym okresie. Będzie trochę nostalgicznie, a trochę wesoło – mówi Anna Struzik z Klubu Literatów Estawela, zachęcając do udziału w wydarzeniu.

Recytację wierszy urozmaicą występy solistów grupy Wokalni z Miejskiego Centrum Kultury, przygotowanych przez Beatę Niedzielską, a także pokaz najmłodszych uczestników zajęć tanecznych, którzy na co dzień ćwiczą w MCK pod kierunkiem Klaudii Zielińskiej oraz Norberta Głogosza, instruktorów ze Studia Tańca Cantinero. Będą też występy grupy kabaretowej, która działa w MCK pod kierunkiem Katarzyny Wojtaszczyk.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 w godzinach 8.30-15.30.