Studniówka 2023 w I LO

538

Autor: I LO im. Jarosława Dąbrowskiego

7 stycznia 2023 roku odbył się bal studniówkowy czwartoklasistów I LO. Uroczystość miała miejsce w sali balowej „Księżycowy Czar” w Czerniewicach. Studniówkę rozpoczął tradycyjnie polonez nauczycieli i uczniów I LO na czele z Panią Dyrektor Ewą Męciną i Panią Wicedyrektor Moniką Laudy oraz przedstawicielem Zarządu Powiatu Panem Markiem Kubiakiem. Polonezy w wykonaniu poszczególnych klas poprzedzone były przemówieniami Dyrekcji, przedstawiciela Zarządu Powiatu Pana Marka Kubiaka, który m.in. odczytał słowa skierowane do społeczności I LO przez Pana Starostę Mariusza Węgrzynowskiego.

Głos zabrali również rodzice – przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców przy I LO – Pani Marta Wawrzyńczyk i Pan Marcin Woicki oraz przedstawiciele uczniów przewodnicząca Samorządu Szkolnego Anna Pakowska i Aleksander Woicki. Uczniowie dziękowali nauczycielom za wkład w ich wychowanie i edukację podczas nauki w liceum, wręczając kwiaty.

Niezwykle elegancką tego dnia młodzież w zróżnicowanych i pięknych układach tanecznych podziwiali nauczyciele i licznie zgromadzeni rodzice. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do kolacji. Młodzież nie siedziała jednak zbyt długo za stołem, lecz wspaniale bawiła się wraz ze swoimi nauczycielami na parkiecie przy oprawie zespołu muzycznego. Miejmy nadzieję, że matura pójdzie równie wyśmienicie.