Buty do biegania New Balance – najlepsze modele dla początkujących do 300 zł

362

Bieganie to coraz popularniejszy sport wśród mieszkańców naszego kraju. Wedle badań instytutu Kantar Polska, aż 36% aktywnych fizycznie Polaków praktykuje właśnie tę dziedzinę sportu jako swoją główną albo jedyną aktywność. Bieganie nie wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu, długotrwałych przygotowań, ani nie wiąże się z wielkim ryzykiem. Wystarczy dużo motywacji oraz wygodne buty. Jakie buty sportowe powinny wybrać rozsmakowujące się w biegowym sporcie osoby by jakość treningów była najwyższa a cena nie przekroczyła 300 zł? Przeczytaj artykuł by dowiedzieć się więcej!

Trening w ekstremalnych warunkach

Nie każdy lubi biegi w miejskiej dżungli, pełnej ludzi i cywilizacji. Wielu biegaczy ceni sobie spokój, ciszę i otoczenie dziewiczej natury, które dają lasy, górskie szlaki czy podmiejskie wioski. Biegając w takich miejscach należy się oczywiście przygotować na niebezpieczne podłoże i trudne warunki terenowe. Z odpowiednimi, trailowymi butami New Balance, offroadowe szlaki nie są problemem. Na trening w ekstremalnych warunkach, warto wybrać się w butach New Balance Shando MTSHAET1. 

Wskazany model posiada wytrzymałą, wzmacnianą cholewkę oraz środkową podeszwę wykonaną z materiału DynaSoft. Zapewnia on miękkość i komfort przy jednoczesnej dobrej ochronie stopy. Jednak najważniejszym atutem nadmienionego modelu jest bieżnik, który robi wrażenie zarówno wizualne jak i pod względem rzeczywistych efektów. Podeszwa wysokości 8 milimetrów i agresywna, wytrzymała konstrukcja bieżnika sprawiają, że nawet najpotężniejsze przeszkody na naszej drodze stają się błahostką. Opisane buty są szeroko polecane jako jedne z najlepszych trailowych butów na polskim rynku, oferując pozytywny stosunek jakości do ceny. Za model New Balance Shando MTSHAET1 zapłacimy obecnie 299,99 zł.

Klasyka w niższych cenach

Jednym z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych butów biegowych poprzednich sezonów był model New Balance 1080v8. Ponad 60% użytkowników trzech najpopularniejszych internetowych serwisów sprzedażowych w Polsce, przyznało temu modelowi butów marki New Balance najwyższe noty. Konstrukcja buta została tak wymodelowana by idealnie amortyzować piętę nie zapominając o odpowiedniej stabilizacji całej stopy, co jest idealnym połączeniem. W modelu widać wszystkie cechy standardu jakości New Balance, zarówno jeśli chodzi o zintegrowane technologie wentylacji stopy, jak i ogólną jakość wykonania. 

Brak tradycyjnych szwów i formowana konstrukcja z pianki czyni buty New Balance 1080v8 lżejszymi niż podobne modele konkurencyjnych firm, a to przecież podstawa przy długodystansowych biegach. Opisywany model cechuje się również wyrazistą amortyzacją dzięki podeszwie Fresh Foam. Buty posiadają oczywiście pewne wady. Do podstawowych zalicza się niewielki brak przyczepności na mokrym terenie, dlatego lepiej by nie kupowali ich użytkownicy chcący często biegać w deszczowe dni. W ostatnim czasie model New Balance 1080v8 występuje na polskim rynku w licznych promocjach. Buty w poprzednim sezonie warte 500-600 zł, dziś zakupić można nawet za 150 zł. Jeśli więc jesteś początkującym biegaczem, cenisz sobie lekkość, dobrą stabilizację i wygodną podeszwę, nie czekaj i wybierz model 1080v8. Aby sprawdzić najkorzystniejsze oferty wejdź na https://nbsklep.pl/meskie/obuwie/biegowe/biegi_w_terenie.