Miasto przekazało tomaszowskim policjantom nowoczesny tester narkotyków

388

Autor: Urząd Miasta

Nowy sprzęt dla Komendy Powiatowej Policji, w tym nowoczesny tester narkotyków został przekazany podczas piątkowego przedpołudnia, 3 lutego. Okazją do tego była odprawa roczna, podsumowującą działalność tomaszowskiej policji w 2022 roku.

Narkotest z drukarką został sfinansowany przez tomaszowski Urząd Miasta. Koszt urządzenia to prawie 19 tys. złotych. Nowoczesny sprzęt prezydent Marcin Witko przekazał na ręce Komendanta insp. Szymona Hermana.

Narkotest Drager to tester narkotyków, który służy do wykrywania m.in. amfetaminę, metadon, ketaminę, kanabinoidy i wiele innych substancji narkotycznych w ślinie. Pobieranie próbki jest bezinwazyjne; osoba sama pobiera próbkę. Wynik badania ukazuje się po kilku minutach od pobrania próbki, a zaletą urządzenia jest bardzo niska granica wykrywalności THC. Urządzenie będzie przydatne w prowadzeniu działań prewencyjnych przez tomaszowską policję.

Komenda Powiatowa Policji wzbogaciła się również o nowe pojazdy, samochód Kia Sportage oraz dwa motocykle marki BMW, sfinansowane przez budżet państwa. Do zakupu nieoznakowanego pojazdu marki Kia Sportage 30 tys. złotych dołożyli tomaszowskie starostwo oraz Urząd Gminy Tomaszów Mazowiecki.