Brawo Karolina, Iga i Martyna

494
Fot. Rafał Oleksiewicz

Podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Świata jaki rozgrywany jest w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim nasze Panie: Karolina Bosiek, Iga Wojtasik oraz Martyna Baran wywalczyły czwarte miejsce w drużynowym sprincie kobiet.

Fot. Rafał Oleksiewicz

Nasze zawodniczki dały z siebie wszystko, aby wywalczyć brązowy krążek, można domniemywać gdyby nie upadek tomaszowianki, nasze Panie pewnie by wywalczyły lepsze miejsce.

Podczas finałów nasi panowie nie zabłysnęli. W grupie A na dystansie 500 metrów: czternasty był Marek Kania, szesnasty Damian Żurek.

Kilka dni temu Damian zdobył brązowy medal, natomiast Piotr Michalski zameldował się na mecie jako dziewiętnasty. Więcej szczęścia miał niż Karolina, który potknął się, ale uniknął upadku, jednak ten fakt spowodował, że nie zajął wysokiego miejsca w pierwszej dziesiątce.

Zawodników z trybun tomaszowskiej Areny dopingował ich główny sponsor PGE Polska Grupa Energetyczna.

W piątek kibiców nie było zbyt wielu, natomiast w dniu dzisiejszym trybuny pękały w szwach.

Zakończenie zawodów jutro.

Finał Pucharu Świata, dzień 2

Grupa A

Kobiety

1500 metrów

  1. Ragne Wiklund (Norwegia) 1:56.45
  2. Antoinette Rijpma-de Jong (Holandia) 1:57.39
  3. Miho Takagi (Japonia) 1:57.59
  4. Karolina Bosiek (Polska) 2:01.16

Sprint drużynowy

  1. Stany Zjednoczone 1:27.92
  2. Kanada 1:28.73
  3. Chiny 1:29.51
  4. Polska (Martyna Baran, Iga Wojtasik, Karolina Bosiek) 1:31.77
Fot. Rafał Oleksiewicz

Mężczyźni

500 metrów

  1. Yuma Murakami (Japonia) 34.69
  2. Jordan Stolz (Stany Zjednoczone) 34.73
  3. Dai Dai N’tab (Holandia) 34.79
  4. Marek Kania (Polska) 35.20
  5. Damian Żurek (Polska) 35.33
  6. Piotr Michalski (Polska) 35.46

5000 metrów

  1. Sander Eitrem (Norwegia) 6:15.06 TR
  2. Beau Snellink (Holandia) 6:21.63
  3. Bart Swings (Belgia) 6:22.94

Grupa B

Kobiety

1500 metrów

  1. Elisa Dul (Holandia) 2:00.58
  2. Myrthe de Boer (Holandia) 2:02.05
  3. Magdalena Czyszczoń (Polska) 2:03.65
  4. Natalia Jabrzyk (Polska) 2:04.61

Mężczyźni

500 metrów

  1. Hein Otterspeer (Holandia) 35.25
  2. Nil Llop Izquierdo (Hiszpania) 35.60
  3. Frank Roth (Kanada) 35.60
  4. Gaweł Oficjalski (Polska) 36.41

5000 metrów

  1. Jorrit Bergsma (Holandia) 6:19.12
  2. Ted-Jan Bloemen (Kanada) 6:21.10
  3. Lex Dijkstra (Holandia) 6:30.06