Remonty ulic Sowińskiego i Cekanowskiej

281

Autor: Urząd Miasta

Trwają prace na ulicach Sowińskiego i Cekanowskiej, powstaną nowe chodniki i nawierzchnie jezdni. Remont ulicy Sowińskiego poprawi bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 3. Budowa chodników po obu stronach ulicy Cekanowskiej pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi, w szczególności pieszych, załatwiających sprawy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Na ulicy Sowińskiego powstanie nowa nawierzchnia z kostki betonowej, chodniki po obu stronach jezdni również z kostki betonowej oraz wjazdy do zlokalizowanych przy ulicy posesji.

Z kolei na ulicy Cekanowskiej budowane są nowe chodniki z kostki betonowej po obu stronach jezdni, zostanie sfrezowana zniszczona warstwa asfaltowa nawierzchni oraz położona nowa nakładka bitumiczna. Wykonawca wykona także regulację wpustów kanalizacji deszczowej. Tym samym ulica, która stanowi jeden z głównych ciągów komunikacyjnych do cmentarza rzymsko-katolickiego i ewangelickiego, zostanie wyremontowana.

Miasto prowadzi również prace przy zagospodarowaniu terenów przy ulicy Niskiej 33a oraz Niskiej 43.