Zimowo-wiosenny surfing – jak się do niego przygotować?

354

Mimo że surfing kojarzy się głównie z upalnym, słonecznym latem, to wielu surferów oddaje się pasji również poza sezonem. W zimie surfing jest bardziej wymagający i niebezpieczny ze względu na niską temperaturę wody i silniejsze fale. Jednak dla niektórych ludzi jest to doskonały sposób na uniknięcie tłumów, cieszenie się pięknymi krajobrazami i ulepszanie swoich umiejętności surfingowych w trudniejszych warunkach. Sprawdź, jak przygotować się do zimowo-wiosennego surfingu.

Czym jest zimowy surfing?

Zimowy surfing to surfowanie na desce w okresie zimowym, gdy temperatura wody jest niska, a warunki atmosferyczne często są bardziej wymagające niż w sezonie letnim. Pojawiają się większe fale, a tłumy na plaży są mniejsze, co pozwala na spokojne oddanie się pasji i pełne skupienie się na wykonywanych trickach. Zimowy surfing stawia nawet przed doświadczonymi surferami wyjątkowe wyzwania, dzięki czemu jest ekscytujący i daje mnóstwo satysfakcji. Atmosfera jest zupełnie inna niż w pozostałych porach roku. Widok na piękne krajobrazy zimowych plaż, pokrytych białym śniegiem, przynosi spokój i sprzyja relaksowi. Świetną alternatywą do zimowego surfingu jest pływanie na początku wiosny. W marcu i kwietniu na plażach nie ma jeszcze tłumów, a warunki są już na tyle przyjemne, że warto spróbować surfingu o tej porze roku.

Jak przygotować się do zimowo-wiosennego surfingu?

Zimą warunki do surfowania są zdecydowanie trudniejsze, przez co kluczowe jest odpowiednie przygotowanie. Aby móc cieszyć się ekscytującymi wrażeniami i jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo niezbędne będzie wcześniejsze ulepszenie swoich umiejętności. Nowych technik możesz nauczyć się na szkoleniach organizowanych przez Surf People (https://surfpeople.pl/). W ofercie znajdziesz kursy zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Instruktorzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo i zapewnią szybką, efektywną naukę. Warto również zadbać o regularne treningi na basenie, czy siłowni, które pozwolą polepszyć kondycję i sprawność fizyczną.

W zimie i wczesną wiosną konieczne jest także posiadanie specjalistycznego sprzętu. Oprócz odpowiedniego przygotowania deski niezbędny jest stosowny strój, który zapewni izolację termiczną i ochronę przed zimnem. Bardzo istotna jest dobrze dopasowana pianka neoprenowa (https://surfpeople.pl/sklep/101-pianki-neoprenowe), która występuje w różnych grubościach, w zależności od potrzeb użytkownika i panujących warunków pogodowych. Elastyczny materiał zapewnia swobodę ruchów. Jest również wodoodporny i zapewnia doskonałą izolację termiczną. Niezbędne będą także buty oraz rękawice, które zapobiegną wychłodzeniu organizmu. Przed surfowaniem zawsze sprawdź prognozę pogody i warunki oceaniczne. Upewnij się, że jesteś odpowiednio ubrany i przygotowany na zmienne warunki atmosferyczne.