Spotkanie z Panią Stomatolog w „Tęczowej Akademii”

366

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

W środę 22 marca odbyło się w oddziale przedszkolnym spotkanie z panią stomatolog, mamą Zosi. Głównym celem było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się, jak należy prawidłowo czyścić zęby. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na modelu szczęki.

Początkowo przedszkolaki przyglądały się czynnościom wykonywanym przez panią dentystkę, a następnie, według jej wskazówek, naśladowały szczotkowanie zębów. Pani Joanna przypomniała również dzieciom o konieczności właściwego odżywiania się, czyli spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę.

Na zakończenie nasze przedszkolaki otrzymały prezenty od pani doktor, a dzieci w dowód wdzięczności wręczyły pani stomatolog laurkę z podziękowaniami za wizytę. Bardzo dziękujemy Pani doktor za miłą wizytę i cenne wskazówki, teraz nasze uśmiechy będą jeszcze zdrowsze;)