I miejsce w Finale Powiatowym XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

123

Autor: SP Nr 11

14 kwietnia odbył się Finał Powiatowy XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwało jury, w skład którego weszli specjaliści z dziedziny ruchu drogowego. W zawodach prowadzonych jednocześnie w dwóch kategoriach wiekowych, łącznie startowały 23 drużyny. Turniej składał się z trzech części: – teoretycznej, obejmującej testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz test – symulacja skrzyżowania -teoretycznej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej -praktycznej tj. jazdy rowerem po torze sprawnościowym i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej W grupie wiekowej 13-15 lat startowało 14 drużyn.

Zwycięzcami turnieju w tej kategorii wiekowej zostali zawodnicy z naszej szkoły:

  • Jakub Pacyniak VIIIa
  • Fabian Socha VIIIb
  • Antoni Kubacki VIIIc

Nasza drużyna będzie reprezentować powiat tomaszowski w finale Turnieju BRD na szczeblu wojewódzkim, który zostanie przeprowadzony w dniu 11 maja 2023 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Życzymy powodzenia.