Polecamy: „Charlie gra dziś dobrze” Paul Sexton

585

Autoryzowana biografia Charliego Wattsa, legendarnego perkusisty zespołu The Rolling Stones, już w księgarniach!

Żaden dziennikarz nie zna legendarnych Stonesów tak dobrze, jak Paul Sexton. Brytyjczyk przez 30 lat towarzyszył zespołowi w jego karierze, przeprowadził mnóstwo wywiadów z jego członkami. Owocem fascynacji grupą rockową, która od 1962 roku zajmuje ważne miejsce na muzycznej scenie zachwycając i szokując kolejne pokolenia, jest biografia Charliego Wattsa, perkusisty The Rolling Stones. „Charlie gra dziś dobrze” ukaże się w Polsce 26 kwietnia br. nakładem wydawnictwa HarperCollins.

O KSIĄŻCE:

Oparta na nowych wywiadach z rodziną, przyjaciółmi oraz członkami zespołu – w tym Mickiem Jaggerem i Keithem Richardsem – „Charlie gra dziś dobrze” przedstawia fascynującą historię życia Charliego Wattsa: oficjalną, autoryzowaną i nigdy wcześniej nieopowiedzianą!

Połowa 1962 roku. Niedawno powstały zespół Rolling Stones poszukuje stałego perkusisty. Mają na oku Charliego Wattsa, muzyka jazzowego dobrze już znanego w londyńskich klubach rhythm and bluesowych. Na szczęście dla przyszłych fanów Stonesów na całym świecie, udaje się go namówić do współpracy.

Po zajęciu miejsca przy perkusji, Charlie pozostał na nim już do końca życia – przez cały okres swingujących lat sześćdziesiątych, kiedy Stonesi osiągali szczyty sławy, i w dobrze

udokumentowanym okresie rozpustnych lat siedemdziesiątych, którego symbolem stał się ich kultowy album „Exile On Main St”. Z walki z własnymi demonami w latach osiemdziesiątych Charlie wyszedł bez szwanku, umacniając swoją reputację rozważnego, kulturalnego, lecz nie mniej przekonującego kontrapunktu dla bardziej ekspansywnych kolegów z zespołu.

Przez niemal sześćdziesiąt lat, w trakcie których miały miejsce liczne kłótnie, bolesne straty oraz zmiany personalne w zespole, zarówno na estradzie, jak i poza nią, Charlie trwał jak skała w sercu Rolling Stonesów. Jednocześnie stanowił przeciwieństwo gwiazdy rocka – pilnie strzegł swojej prywatności i ponad wszystko cenił rodzinę.

Książce patronują: Wirtualna Polska i Teraz Rock

„Był po prostu sobą, najbardziej autentycznym gościem, jakiego kiedykolwiek poznałem”.
Keith Richards

„Często razem się śmialiśmy. Brakuje mi go z wielu powodów”.
Mick Jagger

O AUTORZE

Paul Sexton pisarz, dziennikarz i prezenter radiowy – przez ponad trzydzieści lat zajmował się Rolling Stonesami, przeprowadził wiele wywiadów z wszystkimi członkami zespołu. O muzyce zaczął pisać dla tygodnika „Record Mirror” w 1977 roku, jeszcze jako nastolatek. Ma na swoim koncie liczne publikacje, między innymi w „Sunday Times”, „The Times” i „Billboard”, a także wiele filmów dokumentalnych oraz programów dla BBC Radio 2. W 2021 roku ukazała się jego książka zatytułowana „A Portrait of the Artist in Memories and Memorabilia”. Mieszka w południowej części Londynu.

Poleca: